psoriaasi valmistub oma ametisse

Psoriaas on levinud nahahaigus, mis muudab elutsükli naharakud. Psoriaas põhjustab rakkude ülesehitamiseks kiiresti pinnal nahka. Ekstra naharakud moodustavad paksu, hõbedase kaalud ja sügelevad, kuiv, punased laigud, mis on mõnikord valus.

Psoriaas on püsiv, pikaajaline (krooniline) haigus. Võib esineda olukordi, kui teie psoriaasi sümptomid parem vahelduvad korda psoriaas süveneb.

Esmane eesmärk ravi lõpetada naharakud kasvab nii kiiresti. Kuigi ei ole ravi, psoriaasi ravi, võib pakkuda olulist leevendust. Elustiil meetmeid, näiteks kasutades nonprescription kortisooni kreemi ja jätke nahale väheses koguses loodusliku päikesevalguse, samuti võib parandada teie psoriaasi sümptomid.

Psoriaas nähud ja sümptomid võivad varieeruda inimeselt inimesele, kuid võib sisaldada ühte või mitut järgmist

Psoriaas laigud võivad ulatuda paari laigud kõõm moodi tagi suurte vulkaanipursked, et katta suuri alasid.

Enamik tüüpi psoriaas läbida tsüklit leegitses mõne nädala või kuu jooksul, siis taandus jaoks aega või isegi laskumist täielik remissioon.

Mitut tüüpi psoriaas eksisteeri. Need sisaldavad

Millal näha arsti

psoriaas vallandab

Kui te kahtlustate, et teil võib olla psoriaas, pöörduge arsti poole, et uuritakse. Samuti rääkige oma arstile, kui teie psoriaas

Pöörduge arsti poole, kui teie nähud ja sümptomid süvenevad ega parandada ravi. Sa vajada erinevat ravimit või kombineeritud ravi hallata psoriaas.

Mida sa saad teha

Põhjuseks psoriaasi ei ole täielikult teada, kuid see on arvatavasti seotud immuunsüsteemi probleem sinu keharakkudes. Täpsemalt, üks võti raku on teatud tüüpi valgete vereliblede nimetatakse T-lümfotsüütide või T-raku. Tavaliselt T rakkude reisida kogu organismis avastamiseks ja tõrjuma võõrainete nagu viirused või bakterid. Kui teil on psoriaas, aga T rakud ründavad terve naha rakkude kogemata, sest kui ravida haava või võidelda infektsiooni.

Mida ootate oma arsti

Ebastabiilne T-rakud vallandavad teiste immuunreaktsioone. Toimet hulka veresoonte laienemine nahas ümber naastude ja kasv teiste valgeid vereliblesid, mis saab sisestada naha väliskihi. Need muutused tulemuseks on suurenenud tootmist nii tervetel naharakud ja rohkem T-rakud ja muud valgete vereliblede. See põhjustab pidev tsükkel, kus uute naharakkude liikuda välimine nahka liiga kiiresti – päevades, mitte nädalates. Naha ja valgete vereliblede ei saa koorik maha piisavalt kiiresti ja koguneda paks, ketendavad laigud nahal pinnale. Tavaliselt ei lõpe, kui ravi katkestab tsükli.

Tingimused, mida saab välja nagu psoriaas

Just see, mida põhjustab T-rakkude riketest inimeste psoriaasi ei ole täiesti selge. Teadlased on leidnud geeni, mis on seotud arengut psoriaas, kuid keskkonnategurite rolli mängida ka.

paikset ravi

Psoriaas tavaliselt algab või süveneb, sest vallandada, et teil võib olla võimalik tuvastada ja vältida. Tegurid, mis võivad põhjustada psoriaasi hulka

Valgusteraapia (valgusravi)

Igaüks saab arendada psoriaas, kuid need tegurid võivad suurendada teie risk haigestuda haigus

Kui teil on psoriaas, sa oled suurem risk haigestuda teatud haigustesse. Need sisaldavad

Psoriaas võib mõjutada ka teie elukvaliteeti, suurendades oma riski

Sul on tõenäoliselt esimene näha oma perearsti või üldarsti. Mõnel juhul võib viidata otse spetsialist nahahaigused (dermatoloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse ja teada, mida oodata oma arsti.

Psoriaasi, mõned põhilised küsimused võite küsida oma arsti hulka

Ärge kartke küsida lisaküsimusi pead.

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, nagu

Enamikul juhtudel diagnoosi psoriaas on küllaltki lihtne.

Suuline või süstitakse ravimit

Muud tingimused, mis võib tunduda psoriaas või võib toimuda samal ajal nagu psoriaas hulka

ravi kaalutlused

Psoriaas ravi eesmärk

Psoriaas ravi võib jagada kolme liiki: paikset ravi, valgusravi ja süsteemsed ravimid.

Kasutatud üksi, kreemid ja salvid, et te rakendate oma naha saab tõhusalt ravida kerge kuni mõõduka psoriaasi. Kui haigus on tõsisem, kreemid tõenäoliselt kombineerimisel suukaudsete ravimite või valgusteraapia. Aktuaalsed psoriaasi ravi hulka

Paiksete kortikosteroididega. Need võimsad põletikuvastased ravimid on kõige sagedamini ravimitel ravimiseks kerge kuni mõõduka psoriaasi. Nad aeglustada rakkude käivet immuunsüsteemi pärssiv, mis vähendab põletikku ja leevendab seotud sügelemine. Paiksete kortikosteroidide ulatuda jõudu, kerge ja väga tugev.

Low-potentsi kortikosteroidide salvid on tavaliselt soovitatav tundlikes valdkondades, nagu näo või nahavoldid ja raviks levinud laigud kahjustatud nahka. Arst võib määrata tugevam kortikosteroidide salvi väikeste nahapiirkondadele, püsivate laigud kätel ja jalgadel, või kui muu ravi on ebaõnnestunud. Ravimsööda vahud ja peanaha lahendused on kättesaadavad psoriaasi laigud peanahal.

Pikaajaline kasutamine või liig tugev kortikosteroidide võib põhjustada naha õhenemist ja vastupidavus ravi kasulikkus. Et vähendada kõrvaltoimeid ning suurendada tõhusust, paiksete kortikosteroididega kasutatakse tavaliselt aktiivne puhangud kuni nad kontrolli all.

Kaltsineuriin inhibiitorid. Praegu kaltsineuriini inhibiitorid – takroliimus (Prograf) ja pimekroliimusel (Elidel) – on heaks kiidetud ainult atoopilise dermatiidi, kuid uuringud on näidanud, et need on efektiivsed korda psoriaasi raviks. Kaltsineuriin inhibiitoreid peetakse häirida T-rakkude aktiveerimine, mis omakorda vähendab põletikku ja naastude Buildup.

Kaltsineuriin inhibiitoreid ei soovitata pikaajalist või pidev kasutamine, sest suurem oht ​​haigestuda nahavähki ja lümfoom. Nad võivad olla eriti kasulikud valdkondades őhuke nagu silmade ümber, kus steroidikreemide või retinoidid on liiga ärritavad või võib see põhjustada kahjulikke mõjusid.

Kivisöetõrva. Paks must kõrvalprodukt valmistamiseks naftasaaduste ja kivisöe, tõrva on tõenäoliselt vanim ravi psoriaasi. See vähendab tagi, sügelus ja põletik. Täpselt kuidas see toimib ei ole teada. Kivisöetõrva on vähe teada kõrvaltoimeid, kuid see on räpane, plekke riided ja voodipesu ja on tugev lõhn.

Kivisöetõrva on saadaval üle leti šampoonid, kreemid ja õlid. See on saadaval ka kõrgemad kontsentratsioonid retsepti. See ravi ei soovitata rasedatel ja imetavatel.

Nagu nimigi ütleb, seda psoriaasi ravi kasutab looduslikke või tehislikke ultraviolettkiirguse. Lihtsaim ja lihtsaim vorm valgusravi hõlmab paljastades oma naha kontrollitud kogustes loodusliku päikesevalguse. Muud valgusravi hulgas kasutatakse kunstlikku ultraviolett A (UVA) või ultraviolett B (UVB) valguse kas üksi või kombinatsioonis ravimitega.

Kui teil on raske psoriaasiga või see resistentseks muud liiki ravi, võib arst määrata suulise või narkootikume süstinud. Kuna tõsiseid kõrvaltoimeid, mõned neist ravimeist kasutatakse ainult lühiajaliselt ja võib vaheldusid teiste ravivõtetega.

Kuigi arstid valida ravi põhineb tüübist ja raskusastmest psoriaasi ja valdkonnad nahal traditsiooniline meetod on alustada mildest ravi – aktuaalne kreemid ja ultraviolettkiirguse ravi (valgusravi) – ja siis edu tugevam need ainult siis, kui vaja. Eesmärk on leida kõige tõhusam viis, et aeglustada rakkude käive võimalikult vähe kõrvaltoimeid.

Vaatamata erinevaid võimalusi, efektiivne psoriaasi saab vaidlustada. Haigus on ettearvamatu, läbimas tsüklit paranemist ja halvenemist, näiliselt juhuslikult. Toime psoriaasi ravi ka võib olla ettearvamatu; mis toimib hästi ühele inimesele võib olla ebaefektiivne keegi teine. Teie nahk ka muutuda resistentseks erinevate ravi aja jooksul, ja kõige tugevam psoriaasi ravi võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid.

Rääkige oma arstiga teie võimalusi, eriti kui sa ei parane ka pärast seda erilist kohtlemist või kui sul on ebamugav kõrvaltoimeid. Ta võib reguleerida oma raviplaani või muuta oma lähenemisviisi, et tagada parima võimaliku kontrolli oma sümptomeid.

Kuigi eneseabi meetmed ei ravi psoriaasi, nad võivad aidata parandada välimust ja tunnen kahjustatud nahale. Need meetmed võivad kasu teile

Mitmed alternatiivsed ravimeetodid väidavad, et leevendada psoriaasi sümptomid, sh spetsiaalsed dieedid, kreemid, toidulisanditest ja maitsetaimed. Puudub on lõplikult tõestatud efektiivne. Aga mõned alternatiivsed teraapiad peetakse üldiselt ohutu ja nad võivad abiks olla mõned inimesed vähendamisel nähud ja sümptomid, nagu sügelemine ja tagi.

Kui olete kaaluvad toidulisanditest või muud alternatiivset ravi leevendada psoriaasi sümptomid, pöörduge arsti poole. Ta aitab teil kaaluda plusse ja miinuseid konkreetse alternatiivseid ravivõimalusi.

Toimetulek psoriaasi saab väljakutse, eriti kui haigus hõlmab suuri alasid oma keha või on kohati kergesti näha teised inimesed, nagu näo või käte. Jätkuv püsiv haiguse olemust ja ravi väljakutseid lisada ainult koormaks.

Siin on mõned viisid, et aidata teil toime tulla ja tunda end rohkem kontrolli

külastada oma arsti