Psoriaatilise artriidi Katsed ja diagnoosimine

Täpne ja varakult diagnoosida psoriaatiline artriit aitab vältida kahju ja inetus võib see põhjustada.

Arst teeb otsuse, mis põhineb

Ükski asi diagnoosida psoriaatiline artriit, kuid vereanalüüsi, piltide ja muud testid aitab oma arstiga. Ta võib tahan teile teatud teste, kontrollige reumatoidartriit, sest see võib otsima palju nagu psoriaatiline artriit.

Koos oma sümptomid, kõige ilmekam tunnused on naha ja küünte muutused saad psoriaasiga või konkreetseid muudatusi oma röntgen.

Mida mõõduka kuni raske psoriaasiga välja näeb?

Psoriaatiline artriit tavaliselt näitab üles eluaasta vahel 30 ja 50, kuid ta võib alustada lapsepõlves. Nii mehed kui naised seda saada. Paljudel inimestel on nahahaigus psoriaas esimene.

Arst vaadata oma keha ja küsida sümptomid olete olnud võttes, mis võib hõlmata

Mõlemad psoriaasi ja psoriaatilise artriidiga seotud geenid, nii et kui sul on lähedane perekonnaliige nende naha või ühiseid probleeme, olete tõenäoliselt on neid ka.

Erütrotsüütide settereaktsiooni (sed määr või ESR) annab ettekujutuse, kui palju põletik on keha, mis võib olla põhjustatud psoriaatiline artriit. Aga kõrgemad tasemed võivad kuuluda teiste autoimmuunhaiguste, nakkus, kasvaja, maksahaigus või rasedus, liiga.

Reumatoidfaktorile (RF) ja anti-CCP antikehade test ei välista reumatoidartriit. Inimesed, kellel see tingimus võib olla kõrgem nende veres.

Enam kui pooled inimesed, kellel on psoriaatilise artriidi selgroo põletik on geneetilise markeri HLA-B27. Saad testida, et teada saada, kui sa seda teed.

Inimeste psoriaatilise artriidiga võib olla kerge aneemia, või ei ole piisavalt tervislik punaseid vereliblesid.

Need saavad näidata kõhre muutusi või luu vigastuse, mis näitavad, artriit oma selgroo ja liigeste oma alaselja ja käed. Psoriaatiline artriit tavaliselt näeb välja teistsugune röntgen kui reumatoidartriit teeb.

Kuna psoriaatiline artriit võib põhjustada luukoe kadu, võib arst mõõtma oma luude tugevus. Sa võid olla oht osteoporoosi ja luumurdude.

allikast; Artriit Foundation: “psoriaatilise artriidi: Mis toime; Reumatoloogiakolledži:” psoriaatilise artriidi.