Pygeum

Ühine nimed: Pygeum ka tuntakse Aafrika ploomipuu.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Pygeum on igihaljas puu levinud Aafrika metsa piirkondades. Ta võib kasvada umbes 45 m kõrgune. Paks lehed on pikliku kujuga; õied on väikesed ja valged. Pygeum puu on punase marja, mis meenutab kirss küpsena. Koor (punane, pruun või hall) on taime osa kasutatakse meditsiinis.

Raske puit Pygeum hinnatakse Aafrikas ja sageli saab teha vagunid. Pulbriline Pygeum koor kasutavad Aafrika põliselanike ravimiseks kuseteede probleemid.

Pygeum on kasutatud parandada sümptomeid Eesnäärme healoomulise ja parandada seksuaalse funktsiooni. Prantsusmaal Pygeum africanum’i ekstrakt (PAE) on saanud esmase ravikuuri jaoks eesnäärme. Seevastu operatsioon on peamine võimalus teistes lääneriikides. Kasutatavad ained sümptomite leevendamiseks eesnäärme healoomuline hüpertroofia (BPH), hõlmavad antikolinergikumid, lihaslõõgastid, kaltsiumikanali blokaatorid, prostaglandiini inhibiitorid, beeta-agonistid, tritsüklilised antidepressandid ja alfablokaatoriga.

Pygeum ka terapeutilisi kui põletikuvastane, et parandada eesnäärme sekreedi ning vähendada teatud hormoonide näärmesüsteemiga piirkond, mis vähendab hüpertroofia (turse). Muud tegevused Pygeum hulka kasv põie elastsuse ja rakkude muudatusi. PAE on “füto-östrogeeni” tegevus vähendab märgatavalt eesnäärme hüpertroofia. Enamik uuringu tulemused aruande parandamine BPH sümptomitega. Võrreldes Saw Palmetto kliinilises uuringus näidati, et serenoapalm toodetud suurem sümptomite vähenemise ja taluti paremini. Kuid PAE võib olla suurem mõju eesnäärme sekretsiooni. Parandades põhiprobleemi, PAE võib parandada seksuaalse funktsiooni. Pygeum kliinilistes uuringutes (peamiselt Euroopa) on julgustav, kuid on vaja rohkem uuringuid USAs.

Pygeum on saadaval standardiseeritud ettevalmistusi nimega Tadenan ja Pigenil. See on uuritud kliinilistes uuringutes eesnäärme healoomulise hüpertroofia ööpäevaste annuste 25 kuni 200 mg.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

GI ärritust on täheldatud kasutamise Pygeum.

Inimese uuringutes esinemissagedus väike toksilisus on tõestatud.

viited