radioaktiivse ravimi

Radiofarmatseutikume on diagnoosimiseks kasutatavad ained teatud terviseprobleeme või ravida teatud haigusi. Neid võib patsiendile manustada mitmel erineval moel. Näiteks võib neid manustatakse suu, süstitav või paigutati silma või põide.

Kasutab See ravim

Need Radiofarmatseutilisi ühendeid kasutatakse diagnoosimisel

Radiofarmatseutikume on radioaktiivsed ained. Kuid kui väikestes kogustes kasutatakse, on kiirguse keha saab neist on väga madal ning seda peetakse ohutuks. Kui suuremaid summasid neist ainetest on antud ravida haigusi, võib esineda erinevaid mõju organismile.

Kui radiofarmatseutiliste kasutatakse, et aidata diagnoosida terviseprobleeme, vaid väikestes kogustes antakse patsiendile. Radiofarmatseutilist siis läbib või on asunud, elundi keha (milline organ sõltub sellest, mida radioaktiivse ravimi kasutatakse ja kuidas see on antud). Siis radioaktiivsusest avastati, ja pildid on toodetud spetsiaalse pilditöötlusseadmetega. Need pildid võimaldavad nukleaarmeditsiini arstiga uurida, kuidas elundi talitluse ning avastada vähk või kasvaja, mis võib esineda organ.

Mõned Radiofarmatseutilisi ühendeid kasutatakse suuremates kogustes raviks teatud kasvajaid ja teisi haigusi. Sellistel juhtudel on radioaktiivne aine sisse viidud vähkkasvaja piirkond ja hävitab kahjustatud koes. Teave, mis järgneb kehtib ainult radiofarmatseutiliste kui kasutada väikestes kogustes diagnoosida terviseprobleemid.

Doosid radiofarmatseutikume, mida kasutatakse diagnoosimiseks meditsiiniliste probleemide puhul erinev erinevate patsientide ja sõltuvad katsetüübile. Radioaktiivsuse kogus on radioaktiivse ravimi väljendatakse ühikutes, bekerellides või curies. Radiofarmatseutiline doosid antud võib olla nii väike kui 0,185 megabecquerels (5 mikroküriid) või koguni 1295 megabecquerels (35 milliküriid). See kiirgus saadud need annused võivad olla umbes sama või isegi vähem kui kiirgus põhjustab saadud röntgen uuring samas organis.

Radiofarmatseutikume tuleb esitada ainult või otsese järelevalve all ning arst erikoolituse nukleaarmeditsiini.

OncoScint (R) CR / CV (satumomab pendetide) lõpetati Ameerika Ühendriikide 26. detsember 2002.

Enne selle ravimi kasutamist

Marketing NeutroSpec (tehneetsiumiks 99m TC fanolesomab) lõpetati poolt Palatin Technologies, nende turustamine partneri Mallinckrodt ja FDA. Risk raskete ja surmaga lõppenud allergilisi reaktsioone kaalu üles tema kasuks.

Otsustades saada diagnostiline test, riskide võtmise katse tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Nende testide järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimitele selles grupis või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiad, nagu toidule värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enamiku radiofarmatseutiliste kogus kiirgust kasutatakse diagnostiline test on väga madal ja peetakse ohutuks. Kuid olla kindel, et olete arstiga nõu ravist saadava kasu ja riski paljastamine oma last kiirgust.

Paljud ravimid ei ole spetsiifiliselt uuritud vanemad inimesed. Seetõttu ei saa teada, kas nad töötavad täpselt samamoodi nad nooremate täiskasvanute või kui nad põhjustavad erinevate kõrvaltoimeid või probleeme vanematel inimestel. Kuigi ei ole konkreetset teavet võrrelda kasutamine kõige radiofarmapreparaatidest eakate kasutamiseks teistes vanuserühmades, probleeme ei oodata tekkida. Kuid see on hea mõte vaadata oma arstiga, kui te märkate ebaharilikke mõju pärast radioaktiivse ravimi.

Radiofarmatseutikume tavaliselt ei soovitata kasutada raseduse ajal. See on sattumise vältimiseks lootel kiirgust. Mõned radiofarmatseutiliste võib kasutada diagnostiliste testide rasedatel, kuid see on vajalik teavitada oma arsti, kui te olete rase, nii võib arst vähendada kiirgusdoosi last. See on eriti oluline radiofarmatseutikutega mis sisaldavad radioaktiivse joodi, mis võib minna lapse kilpnääre ja piisavalt kõrge kogustes, võib põhjustada kilpnäärme kahjustusi. Ole kindel, et sa ei ole seda arutanud oma arstiga.

Mõned radiofarmatseutiliste erituda rinnapiima ja võib paljastada beebi kiirgust. Kui teil on vaja saada radioaktiivse ravimi, võib osutuda vajalikuks, et sa rinnaga toitmine lõpetada juba mõnda aega pärast seda. Ole kindel, et sa ei ole seda arutanud oma arstiga.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Rääkige oma tervishoiutöötaja kui te võtate mingeid muid retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) meditsiinis.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Nukleaarmeditsiini arstiga võib olla erilisi juhiseid teile ettevalmistamisel oma test. Näiteks enne mõned testid pead kiiresti mitu tundi, või testi tulemused võivad olla mõjutatud. Sest muud testid tuleb juua palju vedelikke. Kui te ei saa aru juhiseid saate või kui te ei ole saanud mingit juhised, kontrollige nukleaarmeditsiini arstiga eelnevalt.

Seal on tavaliselt mingeid erilisi ettevaatusabinõusid järgima radiofarmatseutiliste kui neid kasutatakse väikestes kogustes diagnoosimiseks.

Mõned radiofarmatseutiliste võib koguneda põit. Seepärast, et suurendada uriini ja vähendab summa kiirguse oma põit, võib arst paluda teil juua palju vedelikke ja urineerida sageli pärast mõned testid.

Patsientidel, kes said radioaktiivset joodi (iodohippurate naatriumi ma 123, iodohippurate naatriumi ma 131, iofetamine ma 123, iothalamate ma 125, radiojodineeritakse albumiin või radioaktiivselt iobenguaan)

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kui radiofarmatseutiliste kasutatakse väga väikestes annustes õppida organ kehas, kõrvaltoimed on harvad ja tavaliselt kaasneb allergilise reaktsiooni. Need mõjud võivad ilmneda peaaegu kohe või mõni minut pärast radiofarmatseutikumi antakse. See võib olla kasulik märkida aeg, kui te esimest märkate mõnda kõrvaltoimet. Arst, nukleaarmeditsiini arstile ja / või tehnoloog, või õde on valmis teile kohe arsti poole, kui vaja.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Õige selle ravimi kasutamise kohta

Ettevaatusabinõud selle ravimi kasutamise ajal