Radioembolization vähiravi: Kasutab ja mõjud

Radioembolization on vähiravi, kus radioaktiivse osakesed toimetatakse kasvaja vereringe kaudu. Osakesed Lodge kasvaja ja kiirgust, mis tapab vähirakke. Radioembolization on kõige sagedamini kasutatav Vähi maksas. Radioembolization kasutatakse mõnikord patsientidele, kes ei pruugi olla võimelised läbima muud ravi. Eksperdid on siiski kindlaks oma ideaalne otstarbel.

Radioembolization toimub protseduuri ajal nimetatakse angiogrammis. Arst sisestab kateeder arteri kubemes. Under röntgenkiirte juhised kateeter liikus varustavate veresoonte maksakasvaja. Arst siis süstib vedelik, mis sisaldab pisikesi radioaktiivset osakesed õigesse arteri (või arterites). Osakesed jääda kasvaja, blokeerides verevoolu vähirakud, tappes neid ja kahandades kasvaja. Enamikul juhtudel ümbritseva terve maks kannatab minimaalne kiirguskahjustust pärast radioembolization. Kiirguse osakesed kaob järk-järgult üle kuu. Konts osakesed võivad ohutult jäävad paigale igavesti.

Enne radioembolization, teste tehakse selleks, et tagada ohutus ja suurendada edu tõenäosust. Nendeks vereanalüüsil ja hindamise verevoolu, sealhulgas esialgse angiogrammis. Esimene angiogrammis toimib katse, mis võimaldab arstil veenduda arterite kõhu ja maksa sobivad radioembolization.

Radioembolization kasutatakse peamiselt vähi raviks maksa. Haigus võib olla üks kahest vormist

Metastaatilised Kolorektaalvähivastane maksa ja hepatotsellulaarne kartsinoom on vähkide kõige sagedamini kaaluda radioembolization ravi. Radioembolization on kasutatud ka teiste vähivormide mõjutavad maksas, nagu

Radioembolization kasutatakse sageli kooskõlastatult rohkem väljakujunenud vähiravi, nagu kirurgia ja keemiaravi

Radioembolization võib olla ka ravivõimalust vähkide maksas, mida ei saa kirurgiliselt eemaldada ja mis ei ole reageerinud keemiaravi. Pideva teadus, arstid on ikka välja parima kasutuse radioembolization.

Radioembolization üldiselt ainult pidada haiguste ravil, kelle levik piirdub maksas. Inimesed, kellel on raske maksahaigus või ebanormaalne verevool vahel maksa ja kopse ei ole tavaliselt saada radioembolization.