raltegraviirravi (suukaudne)

ral-TEG-ra-vir

USA-s

Saadaval ravimvormide

Therapeutic Klass: retroviirusevastase ravimi

Farmakoloogilise Klass: Integraasiahela inhibiitor

Raltegraviiril kasutatakse koos teiste ravimitega nakkuse põhjustatud inimese immuunpuudulikkuse viiruse (HIV). HIV on viirus, mis põhjustab omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi (AIDS). raltegraviirravi tavaliselt anda patsientidele, kes on juba saanud HIV ravimid minevikus.

Raltegraviiril ei ravida või ennetada HIV-nakkust ega AIDSi; aga see aitab hoida HIV paljunemist ja näib aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut probleeme, mis tulenevad tavaliselt AIDS või HIV-haigus. Raltegraviiril ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad raltegraviirravi võib jätkuvalt mõningaid probleeme tavaliselt seotud AIDS või HIV haigus.

raltegraviirravi on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest raltegraviirravi järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon raltegraviirravi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju raltegraviiri noorematele lastele vanuses 4 nädalat. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga raltegraviirravi eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud neeru, maksa, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide raltegraviirravi.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate raltegraviirravi, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades raltegraviirravi ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades raltegraviirravi mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise raltegraviirravi. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke raltegraviirravi täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Samuti ärge muutke annust ega lõpetage raltegraviirravi kontrollimata kõigepealt oma arstiga. Kui su pakkumise raltegraviirravi on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa raltegraviirravi.

raltegraviirravi kaasas patsiendi infolehte. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Jätkake raltegraviirravi täieliku töötlemise aeg, isegi kui te ennast paremini tunnete. Samuti on oluline võtta raltegraviirravi koos teiste HIV ravimitega. Kindlasti võtab kõik arsti poolt tellitud, ja võtta neid õigel ajal.

Te võite võtta raltegraviirravi koos toiduga või ilma.

Sul võib närida või alla neelata närimistabletid tervikuna. Kuid õhukese polümeerikattega tabletid tuleb alla neelata tervelt.

Kui kasutate suukaudse suspensiooni

Ära asendada närimistabletid või suukaudse suspensiooni koos õhukese polümeerikattega tabletti. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus raltegraviirravi on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste raltegraviirravi. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse raltegraviirravi, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoidke närimistabletid originaalpakendis koos pudel tihedalt suletuna. Ärge avage kilepakend on pulber, kuni olete valmis seda kasutama.

On väga oluline, et teie arst kontrollima teie või teie lapse korrapäraseks külastused veenduda raltegraviirravi töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Tõsine naha ja võivad ilmneda allergilised reaktsioonid raltegaviiri. Need võivad olla eluohtlikud ja nõuavad kohest arstiabi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on raskekujuline lööve, villid, koorimine, või lõtv nahk, palavik või külmavärinad, lihas- või liigesvalu, haavandid või haavandid nahal, näo, huulte, keele või kõri, ebatavaline väsimus või nõrkus, või kollased silmad või nahk samas teie või teie laps kasutate raltegraviirravi.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma tervises. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, või võib põhjustada Leimahdus on peidetud autoimmuunne haigus (nt Gravesi tõbi, polümüoosiit, Guillain-Barré sündroom).

Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on seletamatu lihasvalu, valulikkus või nõrkus, eriti kui sul on samuti ebatavaline väsimus või palavik. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleem nimega müopaatia.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on tume uriin, palavik, lihaste krambid või, lihasvalu või jäikus või ebatavaline väsimus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleem nimetatakse rabdomüolüüs, mis võib põhjustada probleeme neerudega.

raltegraviirravi ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et te sellest aru ja harjutada turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV, kasutades lateks kondoomi või mõnda muud barjäärimeetodit. raltegraviirravi ka ei lase teil andes HIV teistele inimestele, kui nad puutuvad kokku oma verd. Ärge uuesti kasutada või jagada nõelu kellelegi.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.