ramelteon (suukaudne)

ra-MEL-tee-on

USA-s

Saadaval ravimvormide

Therapeutic Klass: Nonbarbiturate uinutite

Farmakoloogilise Klass: Melatoniin retseptori agonist

Ramelteon kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide (ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi). Ramelteon kasutatakse raviks unetus (probleeme uinumisega). Ramelteon aitab teil magama kiiremini ja magada läbi öö. Üldiselt, kui uni ravimeid kasutatakse igal õhtul pikka aega, nad võivad kaotada oma efektiivsust. Enamikul juhtudel une ravimeid tuleks kasutada ainult lühikest aega, näiteks 1 või 2 päeva ning üldiselt mitte kauem kui 1 või 2 nädalat.

ramelteon on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Ramelteonile järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ramelteon või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju ramelteon lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga ramelteon eakatel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate ramelteon, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades ramelteon mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades ramelteon ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades ramelteon mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise ramelteon. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See on parem võtta ramelteon mitte rohkem kui 30 minutit enne magamaminekut. Pärast ravimi võtmist ei tegele ühegi tegevusega peale saada valmis voodi.

Ärge võtke ramelteon või kohe pärast sööki.

Tablett tuleb neelata tervelt. Ära lahku.

ramelteon peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus ramelteon on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste ramelteon. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse ramelteon, jätke vahelejäänud annus võtmata ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Unetus, mis kestab pärast 7 kuni 10 päeva ravi võib olla märk teise meditsiiniline probleem, et tuleks hinnata. Pöörduge arsti poole, kui uued või süvenevad märke unetus esineda.

ramelteon võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Lõpetage ramelteon ja helistage oma arstile kohe, kui teil on sügelus, nõgestõbi, hingamis- või turse käed, nägu, või suhu, kui te võtate ramelteon.

Vältige alkoholi joomist kasutades ramelteon. Ramelteon lisab alkoholi toimet.

Kui teil tekib ebaharilik ja kummalised mõtted või käitumine võtmise ajal ramelteon, siis kindlasti rääkige sellest oma arstile. Mõned muudatused, mis on tekkinud inimestel, kes ramelteon on nagu need on näha inimesi, kes joovad alkoholi ja siis tegutseda viisil, mis ei ole normaalne. Muud muutused võivad olla ebatavaline ja äärmuslik, nagu segadus, depressiooni süvenemine, hallutsinatsioonid (asjade nägemine, kuulmine, või tuntakse asju, mida pole olemas), suitsiidimõtete ja ebatavaliste põnevust, närvilisus või ärrituvus.

ramelteon võib põhjustada mõnedel inimestel unine, uimane või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et teate kuidas reageerite ramelteon enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või ei ole tähelepanelik. ramelteon võib põhjustada ka unega seotud käitumist nagu unes sõidustiil, une-käimine, seksimine, tehes telefonikõnesid või toiduvalmistamist ja söömist une ajal või ärkvel. Nende reaktsioonide korral, rääkige sellest kohe oma arstile.

Kui muutus menstruatsioon või voolus oma niplite (naised); vähenenud huvi seksi vastu; või probleeme rasestumise esine, siis kindlasti rääkige sellest oma arstile.

ramelteon ei tohi kasutada koos fluvoksamiin (Luvox®).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.