Ranibizumabi (silmasisese liinil)

ra-ni-BIZ-oo-mab

USA-s

Saadaval ravimvormide

Therapeutic Klass: Silmad Agent

Farmakoloogiline Klass: monokloonse antikeha fragment

Ranibizumab kasutatakse raviks neovaskulaarse (märja) ealine taandareng (AMD). AMD on häire võrkkest silma põhjustava nägemise ähmastumist või pimedus. Ranibizumab töötab muutes vere hulga saab silma.

Ranibizumab kasutatakse raviks makulaarödeemi (turse silma tagaosas) pärast võrkkesta veeni oklusioon (veresoonde silma blokeeritakse). Seda kasutatakse ka teist tüüpi diabeediga patsientidel, kellel on diabeetiline makulaturse (DME). Makulaarödeemi võivad põhjustada nägemise kaotuse. Ranibizumabi kasutatakse ka diabeetilise retinopaatia (silmahaiguse diabeedi poolt põhjustatud) patsientidel DME.

Ranibizumabi tuleb anda ainult või otsese järelevalve all oma arstiga.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest Ranibizumabi järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon Ranibizumabi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju Ranibizumabi lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga Ranibizumabi eakatele.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Rääkige oma tervishoiutöötaja kui te võtate mingeid muid retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) meditsiinis.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada Ranibizumabi kasutamise. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Silma arst annab teile Ranibizumabi kui lastud silma.

Ranibizumabi on tavaliselt üks kord kuus (umbes iga 28 päeva tagant). Mõnedel patsientidel võib seda üks kord iga 3 kuu pärast esimest 4 süstimist.

Teie silma arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari päeva jooksul pärast seda, kui ranibizumabile.

Tõsiselt silma võib tekkida probleeme Ranibizumabi. Pöörduge silmaarsti kohe, kui teie silmade muutub punaseks, valgus- või valus, või siis, kui sul on nägemishäired mitu päeva pärast seda, kui ranibizumabile. Samuti rääkige oma silmaga arsti, kui teil on tunne, kõrgenenud silmasisene rõhk.

Ranibizumabi võib suurendada trombide tekke riski, südameatakk või insult. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu rinnus, kubemesse, või jalad, eriti vasikate hingamisraskused, raske, ootamatu peavalu, ebaselge kõne, äkiline, seletamatu õhupuudus, äkiline koordineerimine, äkiline , nõrkus või tuimus oma käe või jala või nägemishäired.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.