rectocele juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Naistel tupe eraldatakse pärasoole poolt kindla seina sitke, sidekoega nimetatakse sidekirme. Mõnikord ala selle seina saab nõrk ja osa pärasoole mõlgid tuppe. See mõhk nimetatakse rectocele .; Probleem tekib tavaliselt pärast seina ajal kannatada vaginaalravivahend. Kühm võib esineda pärast vaginaalravivahend, kuid sümptomid võivad välja alles hilisemas elus. Rectoceles on sagedamini täheldatud vanematel naistel, kes on sisenenud menopausi .; Mõned tingimused võivad suurendada riski haigestuda rectocele, sealhulgas krooniline kõhukinnisus, krooniline köha, korduvad rasket või mis tahes tegevus, mis avaldab survet vaagnapõhja ajas .; Kuna väike rectoceles sageli ei põhjusta mingeid sümptomeid, siis on raske tervise eksperdid täpselt määrata, kui sageli need esinevad. Kõigest 20% või koguni 80% täiskasvanud naistest võib mõjutada, kuid rectoceles on kõige sagedamini täheldatud vanematel naistel, kellel on olnud mitu tupe sünnitusel. 1 hiljutine uuring 125 naiste Ameerika Ühendriigid, kes oli rectoceles, tüüpiline patsient oli umbes 60 aastat vana, menopaus, ja käis läbi 2 või 3 tupe sünnitusel. Naise rectocele on tõenäoliselt ka seotud tingimused, sealhulgas tsüstotseele (ebanormaalne punnis põis läbi nõrkus eesmises tupe seina) ja emaka prolaps (ebanormaalne longus emaka tuppe kaotamise tõttu oma vaagna toetus).; Sümptomid; Väike rectocele ei tohi teisi sümptomeid, eriti kui see kumer vähemalt 2 sentimeetrit (vähem kui 1 toll) tuppe. Kuid suuremad rectoceles saab käivitada erinevaid rektaalne ja vaginaalne kaebusi, sealhulgas; Mõhk kudede väljaulatuvad läbi vaginaalse avamist; Kõhukinnisus; Raskused võttes soole liikumine; Valu või ebamugavustunne seksuaalvahekorra ajal; Tunnet, et pärasool ei ole täielikult tühjendatud pärast roojamist; Tunne päraku surve; Pärasoole valu; Raske kontrollida läbipääsu väljaheites või gaasi pärasoolest; Alaseljavalu, mis vabaneb pikali. Paljudel naistel, see seljavalu võib halvendada kui päev läheb edasi ja on raskemad õhtul.

Sümptomid

Väike rectocele ei tohi teisi sümptomeid, eriti kui see kumer vähemalt 2 sentimeetrit (vähem kui 1 toll) tuppe. Kuid suuremad rectoceles saab käivitada erinevaid rektaalne ja vaginaalne kaebusi, sealhulgas; Mõhk kudede väljaulatuvad läbi vaginaalse avamist; Kõhukinnisus; Raskused võttes soole liikumine; Valu või ebamugavustunne seksuaalvahekorra ajal; Tunnet, et pärasool ei ole täielikult tühjendatud pärast roojamist; Tunne päraku surve; Pärasoole valu; Raske kontrollida läbipääsu väljaheites või gaasi pärasoolest; Alaseljavalu, mis vabaneb pikali. Paljudel naistel, see seljavalu võib halvendada kui päev läheb edasi ja on raskemad õhtul.

diagnoos

Arst küsida, mitu korda olete olnud normaalne sünnitus, ja mis tahes probleeme, nagu näiteks tupe rebendid, siis võis oma tarned. Tarkistettuani pärasoole ja tupe arst ka võib küsida mis tahes kuseteede probleeme, mis viitavad sellele, et siin võib olla tsüstotseele samuti rectocele.

Kui kaua see kestab?

Rectocele on pikaajaline seisund, mis ei parane iseenesest. See võib jääda väike probleem või muutunud suuremaks ja probleemne aeg.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Sünnituse ajal, mõned arstid lõigatud naha vahel tupe ja pärasoole suuremalt avamisel. Seda protseduuri nimetatakse episiotoomiat. Alles 1980. aastatel, paljud arstid arvasid, et teed rutiinne episiotoomiat ajal vaginaalravivahend aitaks vältida naine arendada rectocele hilisemas elus. Nüüd aga on tõendeid, et rectoceles võib tekkida lähedal terveks Episiotoomiat. Episiotoomiat enam teha iga vaginaalravivahend ja paljud arstid ja ämmaemandad lähevad suure vältida tehes korrale, kui see on hädavajalik. Arstid tavaliselt arutada võimalikke riske ja kasu selle menetluse oma raseda patsientide nädalat enne sünnitust.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kui te muretsete sümptomid rectocele, siis arst tõenäoliselt teha operatsioon remont nõrkus sidekirmeni vahel oma pärasoole ja tuppe. Sellist remonti võib teha tugevdades ala õmblustega, või ta võib hõlmata keerulisemate meetodite, nagu asetades võrgusilma plaaster tugevdama ja toetama seina vahel pärasoole ja tuppe. Kui teil on ka tsüstotseele või emaka prolaps, siis operatsioon parandada need tingimused tavaliselt saab teha samal ajal, kui teie rectocele remont.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile kohe, kui te avastate ebanormaalne mõhk seina tuppe, või kui sa äkki tekib raske pärasoole survet, valu või verejooks.

prognoos

Kui operatsioon kasutatakse raviks rectoceles läbiv probleem saab remontida edukalt enamikul juhtudel. Enamik patsientidest esines paranemine või täielik leevendust nende sümptomeid.