Rifampiini ja isoniazid (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Rifampin ja isoniazid on kombinatsioon antibiootikumi ja nakkusvastast meditsiinis. See kombinatsioon ravimit kasutatakse tuberkuloosi (TB). See võib võtta üksi või koos ühe või mitme teise tuberkuloosi ravimitega.

Selleks, et aidata selgitada oma tuberkuloosi (TB) infektsiooni täielikult, siis peab selle ravimi võtmise eest täiskohaga ravi, isegi kui te ennast paremini tunnete. See on väga oluline. Samuti on oluline, et te ei jätaks ühtegi annust.

Rifampin ja isoniazid kombinatsioon on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Rifampin ja isoniazid kombinatsioon ei ole soovitatav kasutada lastel.

Kapsli; Tablet

Maks probleemid on tõenäolisem patsientidel, üle 50-aastastel, kes võtavad isoniazid sisaldavaid ravimeid.

Allergia

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

pediaatriline

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

vanurite

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Muud koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmistest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Doseerimine

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kui seda ravimit häirib magu, võtke see koos toiduga. Antatsiidid võivad ka aidata. Samas ei võta alumiiniumi sisaldavate antatsiidide 1 tunni jooksul ajast võtate Rifampiini ja isoniazid kombinatsioon. Nad võivad hoida seda ravimit toimet.

Selleks, et aidata selgitada oma tuberkuloosi (TB) täielikult, siis on väga oluline, et võtaksite seda ravimit kogu aeg ravi, isegi kui te ennast paremini tunnete mõne nädala pärast. Sa võib-olla seda iga päev nii kaua, kui 1-2 aastat või rohkem. On oluline, et te ei jätaks ühtegi annust.

Arst võib ka tahan, et sa püridoksiin (nt Hexa-Betalin, vitamiin B 6) iga päev, et aidata vältida või vähendada mõningaid kõrvaltoimeid isoniazid. Kui see on vajalik, et on väga oluline võtta püridoksiin iga päev koos selle ravimi. Ärge jätke ühtegi annust.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. Lisaks tuleks vaadata koos oma arstiga, kui ähmane nägemine või nägemise kadu või ilma silmavalu, ravi ajal. Ta võib taha, et sa oma silmi kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

Kui teie sümptomid ei parane 2 kuni 3 nädalat, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Suukaudsed kontratseptiivid (rasestumisvastaseid tablette), mis sisaldab östrogeeni ei pruugi korralikult töötada, kui te võtate neid, kui te võtate Rifampiini ja isoniazid kombinatsioon. Planeerimata rasedus võib tekkida. Sa peaksid kasutama erinevaid vahendeid rasestumisvastaseid kui te võtate seda ravimit. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma tervishoiutöötaja.

Maks probleemid võivad olla tõenäolisem kui juua alkohoolseid jooke ajal regulaarselt selle ravimi võtmist. Ka regulaarne alkoholi tarbimine võib hoida seda ravimit toimet. Seetõttu peaksite rangelt piirata alkohoolsete jookide juua, kui te kasutate seda ravimit.

vahelejäänud annus

Teatavaid toiduaineid nagu juustu (Šveitsi või Cheshire) või kala (tuunikala, vööttuunist või Sardinella) võib harva põhjustada reaktsioone mõnedel patsientidel, kes isoniazid sisaldavaid ravimeid. Pöörduge arsti poole, kui punetus või nahasügelus, soe tunne, kiire või südamepekslemine, higistamine, külmavärinad või niiske tunne, peavalu või pearinglus tekib pärast söömist need toidud, kui te kasutate seda ravimit.

ladustamine

See ravim võib põhjustada uriini, rooja, sülg, röga, higi ja pisaraid pöörduda punakas-oranžist punakas-pruun. See on ootuspärane, kui te võtate seda ravimit. See toime võib põhjustada pehmete kontaktläätsede seal alaliselt värvunud. Standard puhastamise lahendused ei pruugi võtta kõik värvimuutus. Seetõttu on parem mitte kanda pehmeid kontaktläätsi Selle ravimi võtmise ajal. See seisund normaliseerub kui te lõpetate ravimi võtmise. Hard kontaktläätsed ei värvunud see ravim. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.

Kui see ravim põhjustab teil tunda end väga väsinuna või väga nõrk või põhjustab kohmakus; tasakaaluhäired; isutus, iiveldus, tuimus, kipitus, põletustunne või valu kätes ja jalgades või oksendamine, katkestage ja küsige arstiga. Need võivad olla esmased hoiatavad sümptomid tõsisemad maksa- või närvi probleeme, mis võivad areneda hiljem.

Rifampin ja isoniazid kombinatsioon võib põhjustada vere probleeme. Need probleemid võivad põhjustada suurem võimalus teatud infektsioonide, aeglane paranemine ja verejooks igemed. Seetõttu tuleb olla ettevaatlik, kui kasutada tavalist hambaharja, hambaniiti ja hambaorke. Hambaravi töö tuleb edasi lükata, kuni teie verepilti on normaliseerunud. Pöörduge arsti või hambaarsti, kui teil on mingeid küsimusi õige suuhügieen (suu ravi) ravi ajal.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

See ravim põhjustab tavaliselt punakas-oranžist punakas-pruun uriini värvuse muutus, väljaheites, sülg, röga, higi ja pisaraid. See kõrvaltoime tavaliselt ei nõua arsti poole.

Tume uriin ja silmavalgete muutumine kollaseks või naha (Maksahäirenähtude) on tõenäolisem patsientidel vanuses 50 aastat ja vanemad.

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.