rifapentiin

Therapeutic Klass: antituberkuloosset

Kasutab rifapentiin

Keemiline Klass: Rifamütsiin

rifapentiin on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest rifapentiin järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon rifapentiin või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju rifapentiin ravida aktiivse tuberkuloosi lastel alla 12-aastastele ega ravida mitteaktiivsete tuberkuloosi noorematele lastele 2-aastastel lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud selles vanusegrupis.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga rifapentiin eakatel.

Uuringud näitavad, et see ravim võib muuta piima tootmiseks või koostis. Kui alternatiivina seda ravimit ei ole ette nähtud, siis tuleb jälgida imiku kõrvaltoimeid ja piisava piima tarbimist.

Enne Kasutades rifapentiin

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate rifapentiin, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades rifapentiin mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades rifampentiin ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades rifapentiin mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise rifapentiin. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke rifapentiin täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Selleks võib suurendada riski kõrvalmõjude eest.

rifapentiin peaks tulema koos ravimi juhendis. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Võtke rifapentiin koos toiduga.

Tablett tuleb neelata tervelt. Ärge purustage, murdke või närida.

Kui te ei saa tableti alla neelata, võite need purustada ja lisada see väike kogus pooltahke toidu. Võtke seda kohe ja ei hoia seda hiljem kasutada.

Selleks, et aidata selgitada oma infektsioon täielikult, see on väga oluline, et teil hoida kasutades rifapentiin täieliku töötlemise aeg, isegi kui te ennast paremini tunnete mõne nädala pärast. Kui teil on tuberkuloos, siis võib-olla võtta rifapentiin mitu kuud. On oluline, et te ei jätaks ühtegi annust.

Annus rifampentiin on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste rifapentiin. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse rifapentiin, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Õige kasutamine rifapentiin

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda rifapentiin töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kui teie sümptomid ei parane 2 kuni 3 nädalat, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, oksendamine või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

rifapentiin võivad põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Rääkige oma arstile, kui teil on lööve, sügelus, väga kiire, kuid rütmihäired või impulss, lööbesarnased tursed nahal, palavik või külmavärinad, peapööritus, pearinglus või minestamine, tursed või tursed silmalaugude või silmade ümbruses või ebatavalistest, verevalumid või nõrkus. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, oksendamine või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

Maks probleemid võivad olla tõenäolisem kui juua alkohoolseid jooke regulaarselt võtmise ajal rifapentiin. Ka regulaarne alkoholi tarbimine võib hoida rifapentiin toimet. Sa ei tohi juua alkohoolseid jooke võtmise ajal rifapentiin.

Rifapentiin põhjustab uriini, väljaheite, sülg, röga, higi ja pisaraid pöörduda punakas-oranžist punakas-pruun. See on ootuspärane, kui te võtate rifapentiin. See toime võib põhjustada pehmete kontaktläätsede seal alaliselt värvunud. Standard puhastamise lahendused ei pruugi võtta kõik värvimuutus. See on kõige parem mitte kanda pehmeid kontaktläätsi, võttes samal ajal rifapentiin. Hard kontaktläätsed ei värvituks rifapentiin. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal rifapentiin

rifapentiin võib põhjustada kõhulahtisust, ning mõnedel juhtudel võib see olla tõsised. See võib tekkida 2 kuud või enam pärast te lõpetate rifapentiin. Ärge võtke kõhulahtisuse ravimit ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Kui teil on küsimusi või kui kerge kõhulahtisus ei möödu või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Rifapentiin võib vähendada valgete vereliblede sisaldust veres ajutiselt suurendada võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Need probleemid võivad põhjustada suuremat võimalust saada teatud infektsioonide, aeglane paranemine ja veritsevad igemed. Ole ettevaatlik, kui kasutate regulaarselt hambaharja, hambaniiti või hambaorgiga. Hambaravi töö tuleb edasi lükata, kuni teie verepilti on normaliseerunud. Pöörduge arsti või hambaarsti, kui teil on mingeid küsimusi õige suuhügieen (suu ravi) ravi ajal.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, rääkige arstile, kes vastutab, et te võtate rifapentiin. Tulemused mõnede analüüside võib mõjutada rifapentiin.

Rasestumisvastaseid tablette ei pruugi korralikult töötada, kui te võtate neid, kui te võtate rifapentiin. Planeerimata rasedus võib tekkida. Kasutage erinevaid vahendeid rasestumisvastaseid võtmise ajal rifapentiin. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

rifapentiin kõrvaltoimed

rifapentiin

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Tuberkuloos, latentne rifampitsiin isoniazid, pyrazinamide, Rifadin, Rimactane, Priftin, Nydrazid

Tuberkuloos, Active tsiprofloksatsiin, Levaquin, levofloksatsiini Avelox, rifampitsiin isoniazid, Moksifloksatsiiniga, amikatsiini etambutool, streptomütsiini

 või minna liituda rifapentiin tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.