riskitegurid kõrge vererõhu

Igaüks võib töötada kõrge vererõhk, kuid vanuse, rassi või etnilise päritolu, ülekaalulisus, sugu, eluviisi ja perekonnas on esinenud kõrget vererõhku võib suurendada oma risk haigestuda kõrge vererõhk.

Vererõhk kipub vanuse kasvades suurenema. Umbes 65 protsenti ameeriklastest 60. eluaastast ja vanematel on kõrge vererõhk. Samas on oht prehypertension ja kõrge vererõhk tõuseb lastele ja teismelistele, mis võib olla tingitud arvu kasv ülekaaluliste laste ja teismeliste seas.

Kõrge vererõhk on rohkem levinud afroameerika täiskasvanutel kui kaukaasia või hispaanlastest American täiskasvanutele. Võrreldes nende etniliste rühmade, afroameeriklased

vanus

Teil on suurem tõenäosus, et arendada prehypertension või kõrge vererõhk, kui sa oled ülekaaluline või rasvunud. Terminid “ülekaaluline” ja “rasvunud” viitavad kehakaalu, mis on suurem kui see, mida peetakse terve teatud kõrguse.

Rassi / rahvuse

Enne 55. eluaastat, mehed rohkem kui naised arendada kõrge vererõhk. Pärast 55. eluaastat on naised meestest sagedamini arendada kõrge vererõhk.

Ebatervislik eluviisi saab tõsta oma riski kõrge vererõhk ning nende hulka

Perekonnas on esinenud kõrget vererõhku tõstab riski haigestuda prehypertension või kõrge vererõhk. Mõned inimesed on kõrge tundlikkus naatriumi ja soola, mis võib suurendada oma riski kõrgvererõhutõve ja võib sõidetud peredele. Geneetilised põhjused seda tingimust on, miks perekonnas on riskifaktoriks seda tingimust.

Iga naine on oma lugu rääkida ja õigus võtta meetmeid, et kaitsta oma südame tervisele. Jaga oma lugu teiste naiste Facebook.

Süda Truth kampaania pakub erinevaid rahvatervise vahendeid, et aidata harida naiste ja tervishoiutöötajate kohta naiste südamehaigused.

ülekaaluline

sugu

eluviisi

Perekonna ajalugu