ritonaviir (suukaudne) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi kasutamist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Kui teie pakkumine seda ravimit on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa seda ravimit.

Loe ja hoolikalt jälgida patsiendi infoleht enne ritonaviir ravi ja iga kord, kui täitke. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

On oluline, et ritonaviiri võtta koos toiduga.

Neelake kapsel või tablett tervelt. Ärge murda, purustada ega närida.

Patsientidel, kes vedelat ravimit

See ravim toimib kõige paremini siis, kui on pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida veres pidev, ei jäta ühtki annust. See on kõige parem võtta annust ühtlaste vahedega korda, nii päeval kui öösel. Näiteks, kui teil on võtta kaks annust iga päev, tuleb annust vahedega umbes 12 tundi. Kui vajate abi planeerimisel parim aeg võtta oma ravimit, pidage nõu oma arstiga.

ladustamine

Ritonaviiriga tuleb võtta koos teiste ravimitega. Rääkige oma arstile kõikidest ravimeid te võtate, sest annuse ritonaviiri või teiste ravimitega te võtate võib vajada korrigeerimist.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Säilitage kapslid külmkapis või toatemperatuuril suletud mahutis. Kui säilitada toatemperatuuril, et ravimit 30 päeva jooksul. Hoida eemal kuumusest ja otsesest valgusest.

Hoidke suukaudsete vedelate või tabletid suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumusest ja otsesest valgusest. Mitte hoida külmkapis.