rituksimaabiga intravenoosse

Saatuslik infusioonireaktsioonidest võib ilmneda 24 tunni jooksul Rituksimabravil infusiooni; umbes 80% surmaga lõppenud reaktsioone esinenud esimest infusiooni. Patsientide jälgimiseks ja lõpetada rituksimaabiga infusioonina raske reaktsioone. Raskete ja potentsiaalselt surmaga naha ja limaskestade reaktsioonid võivad tekkida. Taasaktiveerimine B-hepatiidi viiruse (HBV) võib esineda mõningatel juhtudel põhjustada fulminantseks hepatiit, maksapuudulikkus või surm. Screen patsientidel HBV infektsiooni enne ravi. Progressiivne multifokaalne leukoentsefalopaatiaks (PML) ja surm võib ilmneda ka.

Kasutab rituksimaabiga

Therapeutic Klass: kasvajavastane aine

Farmakoloogilise Klass: monoklonaalne antikeha

Rituximab kasutatakse koos fludarabiinil tsüklofosfamiid raviks vähiliik nimetatakse krooniline lümfoidne leukeemia (CLL).

Rituximab kasutatakse koos metotreksaadiga sümptomeid reumatoidartriit. See aitab hoida liigeskahjustuste süvenemist pärast vähemalt ühe teise ravimi (nt Adalimumaab, etanertsept või infliksimab) on kasutatud ja ei tööta hästi.

Rituximab kasutatakse koos steroidide raviks granulomatoosiga koos polüangiit (GPA või Wegeneri granulomatoosi) ja mikroskoopilised polüangiit (MPA). Need on immuunsüsteemi häired, mis põhjustavad veresoonte tuleb põletik.

rituksimaabiga manustatakse ainult poolt või kohest arsti järelevalve.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei kuulu toote märgistamist, rituksimaabiga kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Enne Kasutades rituksimaabiga

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Suhe rituximab järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon Rituksimabile või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju Rituksimabravil süsti lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga rituksimaabiga süsti eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus infektsioonide ja vanusega seotud südame ja kopsu probleemidele, mis võivad vajada patsientidele ettevaatusega rituximab süstimist.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate rituksimaabiga, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades rituksimaabiga mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades rituksimabi tahes järgmine ravimid ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades rituksimaabiga mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada rituksimabi kasutamine. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Enne saavad rituksimaabiga, veenduge, et mõistate kõik riskid ja kasu saamise meditsiinis. On oluline, et teil teha tihedat koostööd oma arstiga ravi ajal.

Te saate rituksimaabiga kui oled haiglas või vähiravi keskus. Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja annab sulle rituksimaabiga. rituksimaabiga antakse läbi nõel ühes oma veenid.

Rituksimabiga tuleb aeglaselt, nii et nõel jääb alles paar tundi. Te võite saada ka ravimid (nt paratsetamool, antihistamiinikumid), mis aitab vältida võimalikke allergilisi reaktsioone süsti.

rituksimaabiga peaks tulema koos ravimi juhendis. On väga oluline, et lugeda ja mõista seda teavet. Küsige oma arstilt, midagi te ei saa aru.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et rituksimaabiga töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

rituksimaabiga võib suurendada riski haigestuda infektsioonide tekkeks (viirus-, bakteriaalsed või seeninfektsioonid) ravi ajal või pärast rituksimabiga.Täpsemaid. Need nakkused võivad olla tõsised ja lõppeda surmaga. Mõnedel patsientidel on arenenud madalad tasemed teatud antikehasid veres pikema aja jooksul (enam kui 11 kuud). Mõned neist patsientidest madala antikehade tasemed infektsioone. Vältida lähedal inimesi, kes on haiged või on infektsioonid, kui te kasutate rituksimaabiga. Peske käsi sageli. Rääkige oma arstile, kui teil on luupus või kui sul on mingi infektsioon enne kui hakkate rituksimaabiga. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud infektsioon, mis ei lähe ära või infektsioon, mis hoidis tagasi tulla.

rituksimaabiga võib põhjustada haruldaste ja raskete ajuinfektsioonist nimetatakse progressiivne multifokaalne leukoentsefalopaatiaks (PML). Risk saada see nakkus on suurem, kui teil on reumatoidartriit. Rääkige oma arstiga kasu võttes rituksimaabiga ja oht selle infektsiooni. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: nägemishäired, koordinatsiooni kadumine, kohmakus, mälukaotus, rääkimisega raskusi mõistmisel, mida teised ütlevad, ja nõrkus jalgades.

Õige kasutamine Rituksimabravil

Helistage oma arstile kohe, kui hakkate on köha, mis ei lähe ära, kaalulangus, öine higistamine, palavik, külmavärinad, gripilaadsed sümptomid (nt vesine või kinnine nina, peavalu, nägemishäired, või tunne üldiselt haige), valulik või raskendatud urineerimine, või haavandid, haavandeid, või valged laigud suus või huultel. Need võivad olla märgid, et teil on infektsioon.

Kuigi teid ravitakse rituksimabiga.Täpsemaid ja pärast ravi lõpetamist sellega, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsineerimised) ilma arsti nõusolekuta. Kui teil on reumatoidartriit, mitte-elusvaktsiinide tuleks vähemalt 4 nädalat enne ravi rituksimaabiga. Rituksimabiga võib alandada organismi vastupanuvõimet ja on olemas võimalus, võite saada nakkuse immuniseerimine on mõeldud vältida. Lisaks teistele isikutele, kes elavad oma majapidamises ei tohiks saada elusvaktsiinideks (nt nina gripiviiruse vaktsiin). Püüa vältida inimesi, kes on võtnud elusvaktsiinideks. Ärge neile lähedal ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui te ei saa võtta neid ettevaatusabinõusid, et kandke kaitsvat näomaski, mis katab nina ja suu.

Rituksimabiga võib põhjustada valu rinnus, palavik, külmavärinad, sügelus, nõgestõbi, nahapunetus näo, lööve, rahutu hingamine või näo, keele ja kõri mõne tunni jooksul pärast saada. Öelge oma arstile või õele kohe, kui teil on mõni neist sümptomitest.

rituksimaabiga võib põhjustada tõsiseid tüüpi reaktsioon, mida nimetatakse tuumori lüüsi sündroom (TLS). Arst võib teile ravim, mis aitab seda vältida. Helistage oma arstile kohe, kui teil on langus või muutused uriinis summa, liigesevalu, jäikus, või turse, alaselja, külg, või kõhuvalu, kiire kaalutõus, jalgade paistetus või sääred või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Raske nahareaktsioonid võivad tekkida ravi ajal rituksimaabiga. Loobuge rituksimaabiga ja kontrollida oma arstile, kui teil on kobrutamisega või lõdvenemine naha punaseks nahakahjustused, raske akne või nahalööve, haavandid või haavandid nahal või palavik või külmavärinad, kui te kasutate rituksimaabiga.

Loobuge rituksimaabiga ja pidage nõu oma arsti kohe, kui teil on mingeid sümptomeid maksahaigus. Sümptomiteks on nahale ja silma keerates kollane, tumepruun uriin, parempoolne kõhu või kõhuvalu, palavik, või tugev väsimus.

rituximab võib põhjustada tõsist mao ja soole probleeme, eriti kui seda kasutatakse koos teiste vähiravimite. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb kõhuvalu ravi ajal rituksimaabiga.

Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Sa ei tohi rasestuda, kui te kasutate rituksimaabiga ja 12 kuud pärast seda peatamata. Rääkige oma arstiga rasestumisvastaseid.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal rituksimaabiga

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

rituksimaabiga kõrvaltoimed

rituksimaabiga

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Mitte-Hodgkini lümfoomi metotreksaat, Rituxan rituksimab, tsüklofosfamiid, Cytoxan, vinkristiin

Follikulaarse lümfoomiga rituksaani, rituksimaabiga, Gazyva, interferoon alfa-2b, Zydelig, idelalisib

Krooniline lümfoidne leukeemia Rituxan rituksimab, tsüklofosfamiid, Cytoxan, Imbruvica, ibrutinib

Reumatoidartriit Humira, Plaquenil, hüdroksüklorokviini sulfasalazin, Enbrel Remicade