ryzodeg 70/30 patsiendi info

Mis on Ryzodeg?

Ryzodeg kasutatakse suhkurtõve raviks täiskasvanutel.

Ryzodeg võib kasutada 1. tüüpi (insuliinsõltuv) või 2. tüüpi (insuliinsõltumatu) suhkurtõve.

Te ei tohiks kasutada Ryzodeg kui sul on episood hüpoglükeemia (madal veresuhkru tase).

oluline info

Ei jaga süstimispliiatsit teise inimesega. Jagades süsti pliiatsid võimaldavad haigused nagu hepatiit või HIV edasi ühelt inimeselt teisele.

Te ei tohiks kasutada Ryzodeg kui te olete allergiline insuliini või kui sul on episood hüpoglükeemia (madal veresuhkru tase).

Veendumaks Ryzodeg on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

maksa- või neeruhaigus

Enne ravimi võtmist

madal kaaliumi sisaldus veres

kui te võtate mistahes suulisi (suu kaudu) diabeet meditsiin; või

kui teil on seisund ketoatsidoosi (võtke ühendust oma arstiga ravi insuliin).

Ei ole teada, kas Ryzodeg kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda.

Ei ole teada, kas aspartinsuliinist ja insuliini degludec eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last. Teie annus vajadused võivad olla erinevad, kui olete rinnaga.

Ryzodeg ei ole heaks kiidetud kasutamiseks igaüks on nooremad kui 18 aastat vana.

Kasuta Ryzodeg täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge kasutage Ryzodeg suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Insuliin süstitakse naha alla. Mõnikord tuleb näidata, kuidas kasutada süstid kodus. Ärge ise süstida seda ravimit, kui te ei saa aru, kuidas süstida ja korralikult käsutada kasutatud nõelad ja süstlad.

Ryzodeg on tavaliselt üks või kaks korda päevas, iga peamist söögikorda. Teil võib tekkida vajadus kasutada eraldi kiire toimeajaga oma teiste sööki. Järgige oma arsti doseerimisjuhiste väga hoolikalt. Vältida ravivigade poolt alati kontrollida ravimi etiketti enne insuliini süstimist.

Teie tervishoiuteenuse osutaja näitab teile parimaid kohti kehal süstida Ryzodeg. Kasuta iga kord erinevasse kohta annad süsti. Ärge süstige samas kohas kaks korda järjest.

Kasutage ainult eeltäidetud pensüstel, mis Ryzodeg jõuab. Ärge üle süstla või infusioonipumbas. Kinnitage uus nõel enne iga kasutamist. Ärge segage või lahjendatud Ryzodeg ühegi teise insuliini. Ärge kasutage, kui ravim on värvi muutnud või on osakesi. Helista oma apteekrilt uus ravim.

Kunagi jagada Ryzodeg pensüstlisse teise inimesega. Jagades süsti pliiatsid või padruneid võimaldab haigust nagu hepatiit või HIV edasi ühelt inimeselt teisele.

Järgige kõiki riigi või kohalike seaduste kohta viskamine ära kasutatud nõelad ja süstlad. Kasutage torkekindlat “teravate” konteinerisse (küsige apteekrilt, kust saada üks ja kuidas see ära visata). Hoidke konteinerit kättesaamatus kohas lastele ja lemmikloomadele.

Teie veresuhkrut tuleb sageli kontrollida, ja te peate teiste vereproove oma arsti kabinetti.

Madal veresuhkur (hüpoglükeemia) võib juhtuda, et igaüks, kes on diabeet. Sümptomiteks on peavalu, nälg, higistamine, segasus, ärrituvus, peapööritus või nõrk. Hoidke alati käepärast suhkrut teiega, kui teil on madal vere suhkrusisaldust. Suhkur allikad on mahl, kõvad kommid, küpsised, rosinad, ja mitte-dieet sooda. Ole kindel oma pere ja lähedased sõbrad teavad, kuidas teid aidata hädaolukorras.

Kui teil on raske hüpoglükeemia ja ei saa süüa ega juua, kasutage glükagooni süsti. Teie arst saab ette glükagooni avarii süsti komplekt ja öelda, kuidas seda kasutada.

Samuti olge valvas kõrge veresuhkur (hüperglükeemia), nagu suurenenud janu, sagenenud urineerimine, nälg, suukuivus, puuviljane hinge lõhn, unisus, naha kuivus, nägemishäired ja kaalulangus.

Kontrollige oma veresuhkru taset hoolikalt pingeolu-, reisimine, haiguse, operatsiooni või kiirabiauto, jõulise kasutamise, või kui te tarbite alkoholi või toidukordi vahele. Need asjad võivad mõjutada teie glükoositase ning annuse vajadus võib ka muutuda. Ärge muutke ravimi annust või ajakava ilma arstiga nõu.

Ryzodeg on vaid osa ravist programm, mis võib hõlmata ka toitumine, kehaline koormus, kehakaalu kontrolli veresuhkru testimine ja eriarstiabi. Järgige oma arsti juhiseid väga hoolikalt.

Kuidas ma peaksin kasutama Ryzodeg?

Hoidke kasutamata Ryzodeg süsti pliiatsid külmkapis, kuid mitte lähedal jahutuselemendiga. Mitte külmutada või kõrge kuumuse. Visake ravimit, kui see on muutunud külmutatud.

Säilitamine pärast esimest kasutamist: Hoia “kasutuses” Ryzodeg süsti pliiatsid toatemperatuuril eemal soojust ja valgust, ning kasutada 28 päeva jooksul. Mitte hoida külmkapis.

Loe kogu patsiendi andmed, ravimid juhendid ja juhendeid antakse teile. Küsige oma arsti või apteekriga, kui teil on mingeid küsimusi.

Jätke vahelejäänud annus võtmata ja kasuta ravim järgmisel einestamiseks samal päeval. Seejärel jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke insuliini korvata vahelejäänud annus.

Oluline on hoida insuliini käsi kogu aeg. Täitke oma retsepti enne otsa ravim täielikult.

 Insuliini üleannustamine võib põhjustada eluohtliku hüpoglükeemia.

Sümptomid Raske hüpoglükeemia hulka ekstreemset nõrkust, nägemishäired, higistamine, vaeva räägib, värinad, kõhuvalu, segasus, krambid (tõmblused) või kooma.

Ärge süstige Ryzodeg veeni või lihasesse.

Vältida autot juhtides ja masinatega seni, kuni sa tead, kuidas Ryzodeg mõjutab teid.

Vältige alkoholi joomist. See võib alandada veresuhkru taset kasutades Ryzodeg.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Ryzodeg: lööve, sügelus, nahalööve; hingeldus, väsimus, hingamisraskused; tunne, nagu te võite minestada; iiveldus, kõhulahtisus; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

õhupuudus (isegi kerge pingutus), paistetus kätel ja jalgadel, kiiret kaalutõusu

Mis juhtub üleannustamise korral?

sügelus, turse, punetus, paksenemine või muid muutusi nahal, kus süstitakse ravimit; või

madal kaaliumi – jalakrambid, kõhukinnisus, ebaregulaarne südametegevus, kihav rinnus, tugev janu, sagenenud urineerimine, tuimus või kipitus, lihasnõrkus või lonkama tunne.

Mida tuleks vältida, kui kasutate Ryzodeg?

Ühine Ryzodeg kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

Madala veresuhkru

turse, kehakaalu tõus

Ryzodeg kõrvaltoimeid

lööve, sügelus; või

nahk muutub, kui süsti tehti.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Paljud teised ravimid võivad suurendada või vähendada insuliini mõju vähendamisele veresuhkru taset. See hõlmab retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

1.01.2015-11-16, 09:02:19.

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Diabeet tüüp 1 aspartinsuliinist, Lantus, Levemiri Novolog, Humalog, Toujeo, Tresiba

Suhkurtõbi Tresiba, insuliini degludec

Diabeet tüüp 2 metformiin, aspartinsuliinist, glipisiidravi, Januviaga, glimepiriidi, Victoza’ga, Lantus, gliburiidi

Millised teised ravimid mõjutavad Ryzodeg?

Ryzodeg 70/30 (aspartinsuliinist / insuliini degludec)