safran

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Tõsi safran on levinud Aasias ja Lõuna-Euroopas. Selle sini-lilla, liilia-kujuline lilled sisaldavad apelsini emakasuudmete (osa emakast) ja punane stiili oksad, mis on kogutud toota vürtsi safran. Mature emakasuudmete kogutakse käsitsi ajal lühikese õitsev hooaja. Rohkem kui 200,000 kuivatatud emakasuudmed, mis on saadud umbes 70.000 lilled, saagis 0,5 kg tõsi safran. Saffron käsib nii palju kui $ 30 untsi Ameerika turul.

Tõsi safran ei tohi segi ajada American safran (värvohaka, India värvohaka), Carthamus tinctorius (pere Asteraceae), mis on toodetud torujas õisikud ja on kergem punane kui tõelise safran. 2 Sageli kasutatakse samal eesmärgil, ja odavam American safran mõnikord kasutatakse võltsima tõsi safran.

Saffron on kasutatud laialdaselt toidu maitsestamiseks ja näiteks värvi jaoks kangast, mis jätkab ta kasutada vähearenenud maade ja back-to-aluseid oskustöölised. Folkloorne kasutusalad safran sisaldub selle kasutamine rahusti, Köha, aphrodisiac ja diaphoretic (esile kutsuda higistamist). Anekdootlikke aruanded troopilistes piirkondades Aasias kirjeldada kasutamine pasta koosneb sandlipuu ja safran rahustav palsam kuivale nahale. Ajal 16. kuni 19. sajandil, safran kasutati erinevaid opiaatpreparaatide valu leevendamiseks. Laudanum sisalduvad šerri veini, oopiumi, safran, kaneel ja nelk. Must-drop sisalduvad oopium, muskaatpähkel, safran ja pärmi.

Saffron võivad omada kasvajavastane aktiivsus. Chemopreventive (vähki ennetav) uuringutes, tõhususe safran tuleb läbi viia. Uurimusest selgub, ei ole kliinilisi andmeid kasutamise kohta safran kontratseptsiooni või põletikuvastane toime.

Ebaõnnestunud annus moodustab 10 g, surmav annus võrdub 20 g.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Dokumenteeritud emmenagogue (stimuleerida menstruatsioonid) ja ebaõnnestunud mõju. Suuri (üle 5 g, mis on suurem kui summad kasutatakse toidu) on emaka stimulaator ja nurjunud mõjusid. Informatsioon kasutamiseks imetamise ajal ei ole kättesaadav. Vältida kasutamist.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Safran on segatud 1 puhul anafülaksia ja 15 juhtumit aastaajale allergilisi sümptomeid.

Safran ei ole tavaliselt seotud toksilisust allaneelamisel kulinaarse summad.

viited