saksagliptiin ja metformiini (suukaudne) ettevaatusabinõud

Teie arst soovib, et kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused, eriti esimese paari nädala jooksul, et te võtate seda ravimit. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Lase oma arsti või hambaarsti tea te kasutate seda ravimit. Arst võib soovitada teil ajutiselt lõpetada selle ravimi võtmist enne, kui olete suurt operatsiooni või diagnostilisi teste, sealhulgas protseduurid, mis kasutavad kontrastvärvi.

Teatud tingimustel, liiga palju metformiini võib põhjustada seisund, mida nimetatakse laktatsidoosi. Sümptomid laktatsidoosi on raske, ilmuvad kiiresti ja tekivad tavaliselt siis, kui muid terviseprobleeme on olemas, näiteks infarkti või neerupuudulikkus. Sümptomid laktatsidoosi hulka kõhu või ebamugavustunne kõhus, isutus, kõhulahtisus, kiire või pinnapealne hingamine, üldine ebamugavustunne, lihasvalu või krambid, ja ebatavaline unisus, väsimus või nõrkus. Kui sümptomid laktatsidoosi esine, siis peaks saama kohest meditsiinilist abi.

Pankreatiit (turse ja kõhunäärmepõletik) võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, palavik, või peapööritus.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergilised reaktsioonid, sh anafülaksia ja angioödeem. Need tingimused võivad olla eluohtlikud ja nõuavad kohest arstiabi. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil tekib nahalööve, sügelus, suur, lööbesarnased turse näo, silmalaugude, huulte, keele, kõri, käte, jalgade, jalad või suguelundid, hingamisraskused või pigistustunne rinnus.

Uuringus ilmnes ja metformiini kombinatsiooniga võib põhjustada hüpoglükeemiat (madal veresuhkru tase). See võib toimuda ka siis, kui sa edasi lükata või jäta eine või suupiste, juua alkoholi, kasutada rohkem kui tavaliselt, teatud ravimite või võtta saksagliptiin koos muud tüüpi diabeedi ravimid. Inimesed tunnevad erinevaid sümptomeid madala veresuhkru taset. On väga oluline, et te õppida, millised sümptomid siis tavaliselt on nii, saab ravida kiiresti.

Hüpoglükeemia sümptomeid (madal veresuhkru tase) hõlmavad ärevust, käitumist muuta sarnane purjus, nägemishäired, külm higi, segadus, jahe kahvatu nahk, raskusi mõtlemine, unisus, suurenenud isu, kiire pulss, peavalu (jätkuv), iiveldus, närvilisus, õudusunenäod, rahutu uni, värisemine, segane kõne või ebatavaline väsimus või nõrkus. Madal veresuhkur tuleb käsitleda enne, kui see põhjustab teile minestavad (teadvusetus). Rääkige oma arstiga, kuidas ravida madal veresuhkru tase.

See ravim võib põhjustada tõsiseid liigesevalu. Helistage oma arstile kohe, kui teil on raske liigesevalu selle ravimiga.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.