sapropteriinile (suukaudne) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Selleks võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid.

See ravim peaks tulema koos patsiendi infolehte. Lugege ja järgige neid juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Kõige parem on võtta seda ravimit koos toiduga samal ajal iga päev.

Järgige hoolikalt arsti ettekirjutusi eridieeti. On oluline, et teil hoida dieeti piiratud koguses fenüülalaniini.

Kui te kasutate suukaudse lahuse pulber: Kalla koti sisu 4 kuni 8 untsi (1/2 kuni 1 tass) vett või õunamahla. Segage põhjalikult. Joo see segu 30 minuti jooksul. Võite ka lisada väikeses koguses toitu, nagu õunamoosi või puding enne. Sul võib saada kombineeritud ravim imiku kasutades suukaudse annustamise süstal.

Kui kasutate tablette: Sul võib neelata tabletid tervelt või segada neid 4-8 untsi (1/2 kuni 1 tass) vett või õunamahla enne. See võib võtta paar minutit, et tabletid lahustada. Tablettide lahustuvad kiiremini, siis võib segada või purustada. Joo see segu 15 minuti jooksul. Võite ka purustage tablette ja segada väikese koguse pehme toiduga, näiteks õuna kastmega või puding enne.

ladustamine

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.