sarlakid haigus

Sarlakid on bakteriaalne haigus, mis areneb mõned inimesed, kes on STREP kõri. Tuntud ka kui sarlakid, sarlakid funktsioonid helepunane lööve, mis hõlmab enamiku keha. Sarlakid on peaaegu alati kaasas kurguvalu ja kõrge palavik.

Sarlakid on kõige levinum lastega 5 kuni 15 aastat vanad. Kuigi sarlakid peeti kunagi tõsine lapsepõlve haigus, antibiootikumiravi on teinud ohutum. Still, kui ravimata, sarlakeid võib põhjustada rohkem kergemaid tingimusi, mis mõjutavad südametegevust, neerude ja teiste kehaosade.

Sümptomid

Punane lööve sarlakid algab tavaliselt näo või kaela, hiljem levib rind, kere, käed ja jalad.

Red lööve. Lööve näeb välja nagu päikesepõletus ja tunne liivapaber. Tavaliselt algab näo või kaela ja levib tüve, käed ja jalad. Kui rõhk on kohaldatud punetav nahk, see omakorda kahvatu .; Punased jooned. Voldid nahka ümber kubeme, kaenla, küünarnukid, põlved ja kael muutuvad tavaliselt sügavam punane, kui ümbritsev lööve .; Punetav nägu. Nägu võib tunduda punetav kahvatu rõngas ümber suu .; Maasika keelega. Keele üldiselt tundub punane ja konarlik, ja see sageli kaetud valge kattega haiguse varases staadiumis.

Märke ja sümptomeid, mis annavad sarlakid oma nime hulka

Lööve ja punetus näo ja keele kestavad tavaliselt umbes nädala. Pärast need märgid ja sümptomid on taandunud, naha mõjutab lööve sageli peels. Muud nähud ja sümptomid seotud sarlakid hulka

Rääkige oma arstile, kui lapsel on kurguvalu koos

Palavikku 101 F (38,3 C) või kõrgem, sageli külmavärinad; Väga valus ja punane kurk, mõnikord valged või kollakad laigud; Neelamisraskused; Laienenud kaela lümfisõlmede (lümfisõlmed), mis on õrn puudutus; Iiveldus või oksendamine; peavalu

Sarlakid on põhjustatud sama tüüpi põhjustavate bakterite strep kurgus. In sarlakid, bakterid toodavad toksiini, mis tekitab löövet ja punase keelega.

Palavik 102 F (38,9 C) või kõrgem; Paistes või pakkumise kaela lümfisõlmede; Punane lööve

põhjuste

Nakkus levib inimeselt inimesele piiskade välja saata, kui nakatunud köhimisel või aevastamisel. Haiguse peiteaeg – aeg, mis kulub ekspositsiooni ja haigust – on tavaliselt kaks kuni neli päeva.

Laste 5 kuni 15-aastastele on tõenäolisem kui ka teisi inimesi, et saada sarlakid. Sarlakid pisikuid levitada kergemini inimeste seas tihedas kontaktis, nagu pereliikmed või klassikaaslastega.

Kui sarlakid läheb ravimata, bakterid võivad levida

Harva, sarlakid võib põhjustada reuma, tõsine haigus, mis võib mõjutada

Sa oled tõenäoliselt esimene näha oma perearsti või oma lapse lastearst. Samas, kui sa nimetad luua oma ametisse, siis võib tungivalt pöörduda arsti poole, kui teie laps kannatab mis tahes järgmine

Riskitegurid

Enne oma ametisse, võiksite kirjutada küsimuste loetelu arsti

mandlid; kopsud; naha; neerud; vere; keskkõrva

tüsistused

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni.

süda; liigesed; Närvisüsteem; nahk

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad endale aeg minna üle kõik punktid soovite rääkida põhjalik. Arst võib teha

Kõrge palavik; Raske kurguvalu Neelamisraskustega Intensiivne kõhuvalu ja oksendamine; Tugev peavalu

Ettevalmistused oma ametisse

Ajal füüsilise eksamiga, arst

Kui arst kahtlustab streptomütsiini on põhjus teie lapse haigus, ta on ka tampoon mandlid ja tagasi oma lapse kurgu koguda materjali, mis võib sadam streptomütsiini bakterid.

Kui kiiresti pärast minu laps hakkab ravi ta ennast paremini tunnete ?; Kas mu laps on oht pikaajalised tüsistused sarlakid ?; Kas ma saan midagi teha, et aidata leevendada oma lapse nahka samal ajal kui see paraneb ?; Millal mu laps tagasi kooli ?; Kas mu laps nakkav? Kuidas vähendada oma lapse riski kanda haigus teistele ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel? Mida teha, kui mu laps on allergiline penitsilliini?

Testid strep bakterid on oluline, sest mitmed tingimused võivad põhjustada nähud ja sümptomid sarlakeid ja nende haiguste võib nõuda erinevat ravi. Kui ei ole streptomütsiini bakterid, siis mõne muu teguri põhjustab haigust.

Millal teie laps hakata kogevad sümptomeid ?; Kas teie laps oli kurguvalu või neelamisraskused ?; Kas teie lapsel oli palavik? Kui suur oli palavik ja kui kaua ei see kestab ?; Kas teie lapsel oli kõhuvalu ja oksendamine ?; Kas teie laps on söömise piisavalt ?; Kas teie laps kurtnud peavalu ?; Kas teie laps oli hiljuti STReP nakkuse ?; Kas teie laps hiljuti avatud kõigile, kellel STReP nakkuse ?; Kas teie lapsel on diagnoositud ühtegi muud haigusseisundid ?; Kas teie laps praegu mingeid ravimeid ?; Kas teie lapsel on ravim allergia?

Kui teie lapsel on sarlakid, määrab arst antibiootikumi. Veenduge, et teie laps lõpetab kursuse ravimeid. Eiramine ravijuhised ei pruugi täielikult kõrvaldada nakkus ja tõstavad oma lapse tüsistuste tekkimise oht.

Teie laps saab tagasi kooli, kui ta on võtnud antibiootikume vähemalt 24 tundi ja ei ole enam palavikku.

Vaata seisukorras oma lapse kurgus, mandlite ja keel; Katsu oma lapse kaela, et teha kindlaks, kas lümfisõlmed on suurenenud; Hinnata välimus ja tekstuur lööve

Testid ja diagnoosi

Parim ennetamise strateegiad sarlakid on sama standard ettevaatusabinõud nakkuste vastu

Pese oma käed. Näita lapsele, kuidas pesta oma käed põhjalikult sooja seebiveega .; Ära jaga söögiriistad või toitu. Üldjuhul peaks laps ei jaga joogiklaasid või söögiriistad sõprade või klassikaaslastega. See reegel kehtib ka toidu jagamise ka .; Kata oma suu ja nina. Öelge oma lapsele, et katta tema suu ja nina köhimise ja aevastamise, et vältida võimalikku levikut mikroobe.

Kui teie lapsel on sarlakid, peske oma joogiklaasid, nõud ja, kui võimalik, mänguasjad sooja seebiveega või nõudepesumasinas.

Te võite võtta mitmeid meetmeid, et vähendada oma lapse ebamugavust ja valu.

Hooldamine ja narkootikumid

Ravida palavik ja valu. Kasutage ibuprofeen (Advil, Laste Motrin, jt) või paratsetamooli (Tylenol, jt) kontrollida palavik ja minimeerida kurguvalu .; Anda köhasiirupit. Andke oma lapsele palju vett, et hoida kurgus niiske ja vältida dehüdratsiooni .; Valmistage merevees Kurlaus. Kui laps on võimeline kuristage vett, anda talle soolane vesi kuristada ja seejärel välja sülitada. See võib leevendada kurguvalu .; Niisutada õhku. Kasutage jahe udu niisutaja kõrvaldada kuiv õhk, mis võib veelgi ärritada kurguvalu .; Pakkuda imemistabletid. Laste vanemad kui vanus 4 saab imeda imemistabletid leevendada kurguvalu .; Anda lohutav toidud. Soe vedelikke nagu supp ja külm kohtleb nagu jää hüppab saab leevendada kurguvalu .; Vältida ärritajad. Hoia oma kodus vaba sigaretisuitsu ja puhastusvahendid, mis võivad ärritada kurku.

Ärahoidmine

Sümptomid ja ravi

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

1

 1

Lisateavet Sarlakid

Veel Sarlakid

)