sarsparilla

Ühine nimed: smiilaks ka tuntakse Smilax, smilace, sarsa ja khao jeeni.

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Smiilaks on puitunud, tagumisel viinapuu, mis on kasvanud Mehhiko, Honduras, Jamaica, ja Ecuador. Paljud Smilax liigid on väga sarnane välimus sõltumata päritolust. Juur taime kasutatakse meditsiinilistel eesmärkidel. See juur on meeldiv aroom ja vürtsikas magus maitse ja seda on kasutatud loodusliku maitseainet ravimid, toit ja mittealkohoolsed joogid. See ei tohiks segi ajada sassafras puu, mis on iseloomulik maitseaine Ameerika kalja.

Prantsuse arst Nicholas Monardes kirjeldatud kasutades smiilaks raviks süüfilise 1574. 1812. aastal Portugali sõdurid põevad süüfilist tagasi kiiremini kui smiilaks võeti raviks haiguse asemel elavhõbe, standard ravi ajal. Smiilaks on kasutatud paljudes kultuurides muude tervisehädade samuti, sealhulgas naha probleeme, artriit, palavik, seedehäired, leepra ja vähk. 15. sajandi lõpus kontod selgitades identifitseerimise ja esimest kirjelduse Ameerika ravimite hulka smiilaks. Smiilaks rolli ravimtaime Ameerika ja Euroopa abinõud 16. sajandil ka ilmne.

Smiilaks on raviks kasutatud süüfilise ja teiste sugulisel teel levivate haiguste (STD-d) kogu maailmas 40 aastat. Seda on kasutatud psoriaasi ja dokumenteeriti adjuvandina leepra raviks 1959.

Võime smiilaks seonduda endotoksiinideta võib olla võimalik toimemehhanism, kuidas taim avaldab oma toimeid. Probleemid, mis on seotud kõrge endotoksiin tasemed vereringes stream nagu maksahaigus, psoriaas, palavikud ja põletikuliste protsesside, kes kõik tunduvad paraneb smiilaks. Uurimusest selgub kliinilisi andmeid kasutamise kohta smiilaks põletikuvastase toime. Hiljutine ülevaade käsitleb Smilax leiduvad ühendid kulturismi toidulisandeid ütles “parandada.” Uuringu tulemused on üle 600 müügil toidulisandeid kindlaks, et puudus teadus kinnitada need väited.

Tüüpilised doosid smiilaks jaoks erinevaid kasutusviise ulatuvad 0,3 kuni 2 g / päevas pulbristatud root.

Vastunäidustused ei ole veel kindlaks tehtud.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Ei ole suuri vastunäidustusi, hoiatusi või kõrvaltoimeid on dokumenteeritud. Vältige liigset sissevõtmist. Ebatavaliselt suuri annuseid, taim võib olla kahjulik, sealhulgas GI ärritust.

Uurimusest selgub, vähe või üldse teavet toksikoloogia kasutamisel smiilaks.

viited