selegiline (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Selegiline kasutatakse kombinatsioonis levodopa või levodopa ja karbidopa kombinatsiooniga Parkinsoni tõbi (mõnikord nimetatakse vappehalvatuseks või halvatus agitans). See ravim toimib, et suurendada ja pikendada levodopa toime, ning võib aidata aeglustada Parkinsoni tõbi.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju selegiline lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga selegiline eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus soovimatuid tagajärgi (nagu hüpertensioon, ortostaatiline hüpotensioon, ebatavaline unisus), mis võib eeldada ettevaatusega patsientidel, kes said selegiline.

Kapsli; Tablet; Tablet lagundavaid

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Allergia

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

pediaatriline

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

vanurite

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate seda ravimit, või teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Muud koostoimed

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Teisi terviseprobleeme

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud.

Doseerimine

See on parem võtta kapslid või tabletid hommikul ajal hommikusöök ja lõuna. Sa ei tohiks seda kasutada õhtusöögiga, sest siis võib olla unehäired.

Kui te kasutate lagunemas tablett, veenduge, et teie käed on kuivad, enne kui hakkama tablett. Ärge avage blisterpakend, mis sisaldab tableti, kuni olete valmis seda võtma. Eemaldama tableti blisterpakend koorimine tagasi foolium, siis tableti välja. Ärge suruge tabletti läbi fooliumi. Ärge murda või poolitada tablett. Asetage tablett peal oma keelele, kus see sulab kiiresti. Ärge süüa või juua vedelikke 5 minutit enne või pärast ravimi võtmist. Kõige parem on seda ravimit võtta enne hommikusööki.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma edusamme regulaarsed külastused võimaldavad muutusi teie annust ja kontrollida soovimatuid tagajärgi.

Ärge võtke selegiline kui olete kasutanud Meperidiini (nt Demerol®) või MAO inhibiitor (MAOI) (nt isocarboxazid, fenelsiin, tranüültsüpromiin, Marplan®, Nardil® või Parnate®) viimase 14 päeva jooksul. Kui te seda teete, võib tekkida rahutus, segasus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkiline kõrge kehatemperatuur, väga kõrge vererõhk või raske krambid.

Ära cyclobenzaprine dekstrometorfaan (Robitussin®, Pediacare®), naistepuna või valu ravimid (nt metadoon, propoksüfeen, tramadool, Darvon®, Dolophine®, Ultram®), kui te kasutate seda ravimit. Kasutades neid ravimeid koos võivad põhjustada soovimatuid tagajärgi.

Selegiline võib põhjustada seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui seda kasutatakse koos teatud MAO inhibiitorid (nt fenelsiin rasagilüni, tranüültsüpromiin) ja depressiooniravimid (nt amitriptüliin, doxepin, fluvoksamiin, nortriptyline, paroksetiin, sertraliin, Elavil®, Luvox ®, Pamelor®, Paxil®, Prozac® või Zoloft®). Serotoniini sündroomi sümptomid on: ärevus, rahutus, kiire pulss, palavik, higistamine, lihaskrambid, tõmblemine, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, nägemine või kuulmine, mida ei ole olemas.

Kui selegiline võetakse annustes 10 mg või vähem päevas raviks Parkinsoni tõbi, puuduvad piirangud toidukaupade ja jookide te süüa ja juua. Kuid võimalus olemas et ohtlikke reaktsioone, nagu äkiline kõrge vererõhk võib esineda kui suuremaid annuseid kasutatakse Parkinsoni tõve võetakse koos teatud toiduainete, jookide või muude ravimitega. Need toiduained, joogid ja ravimid on

vahelejäänud annus

Samuti vähemalt 2 nädalat pärast ravimi võtmise lõpetama, need toiduained, joogid ja teised ravimid võivad jätkata reageerida selegiline kui see on tehtud suurema annuse tavaliselt kasutatakse Parkinsoni tõbi.

ladustamine

Pöörduge arsti või haigla traumapunkti kohe, kui tugev peavalu, kaela jäikus, valu rinnus, kiire pulss või iiveldus ja oksendamine, kui te kasutate seda ravimit. Need võivad olla sümptomid tõsine kõrvaltoime, mis peaks olema arsti poole.

See ravim võib põhjustada uimasust. See võib isegi põhjustada teil uinuda hoiatamata sõidu ajal, rääkida või süüa. Ärge juhtige autot ega tee midagi, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui probleem püsib või süveneb, pöörduge oma arsti poole.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu neelamisel, valu suus, punetus, turse või haavandid suus selle ravimi võtmise ajal.

Selegiline võib põhjustada suukuivus. Sest ajutist leevendust, kasutage sugarless kommi või kummi sulatada bitti jää suhu või kasutada sülje asendaja. Siiski, kui suus jätkuvalt kuivus rohkem kui 2 nädalat, pidage nõu oma arsti või hambaarsti. Jätkates suukuivus võib suurendada riski hambahaiguste, sealhulgas hambakaariese, igemehaigused, ja seene infektsioonid.

Mõned inimesed, kes on kasutanud seda ravimit oli ebatavaliste muutuste suhtes oma käitumist. Rääkige oma arstiga, kui teil esineb probleeme hasartmängudega või suurenenud huvi seksi selle ravimi kasutamise ajal.

Ärge lõpetage ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teil vähendada järk-järgult kogus võtate enne ravi täielikku lõpetamist.

On oluline, et teie arst kontrollida oma nahka regulaarselt märke nahavähi nimega melanoom. Kui märkate ebatavalist punane, pruun või mustad täpid nahal, rääkige sellest kohe oma arstile.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.