sinusiit ravi

äge sinusiit

Krooniline Rhinosinusitist

Ravimid võivad aidata leevendada sümptomeid äge sinusiit. Tervishoiuteenuste osutajate võib soovitada valuvaigisteid või lahtisteid-ravimid, mis kahaneb paistes membraanide nina ja lihtsam hingata. Kongestsioonivastaseid ninatilgad ja pihustid tuleks kasutada vaid paar päeva, kui pikemas perspektiivis kasutamine võib põhjustada isegi rohkem ummikuid ja turse nina. Arst võib kirjutada antibiootikume kui sinusiit on põhjustatud bakteriaalse infektsiooni.

Krooniline ninaurkepõletiku võib olla raske ravida. Ravimeid võib pakkuda sümptomite leevendamiseks. Operatsioon võib olla kasulik, kui ravimit ei õnnestu.

Nasaalne steroid pihustid on abiks paljudele inimestele, kuid kõige ikka ei saa täis sümptomite leevendamiseks koos nende ravimitega. Soolane (soolane vesi) peseb või ninna pihustatavad võib olla kasulik kroonilise sinusiidiga sest nad eemaldada paks eritised ja laske nina voolata. Arstid võivad suukaudsed steroidid, nagu prednisoon, raskekujulise kroonilise ninaurkepõletiku. Kuid suukaudsete steroidide on võimsad ravimeid, mis võivad põhjustada kõrvaltoimeid nagu kaalutõus ja kõrge vererõhk, kui kasutatakse pikaajaline. Suuline steroidid on tavaliselt ette, kui teisi ravimeid ei õnnestunud. Desensitization aspiriiniga võib olla kasulik patsientidele aspiriini-teravdab hingamisteede haigus. Desensitisatsiooniaegsed, mis toimub hoolika meditsiinilise järelevalve all, inimesele antakse järk-järgult suurendades annuse aspiriiniga aja jooksul esile tolerantsuse ravimit.

Kui ravim ei toimi, operatsioon võib olla ainus võimalus raviks kroonilise sinusiidiga. Eesmärk kirurgia on parandada sinus drenaaži ja vähendada ummistus ninaõõnepõletik. Sinus operatsiooni tavaliselt viiakse läbi

Kuigi enamik inimesi on vähem sümptomid ja parema elukvaliteedi pärast operatsiooni, probleemid võivad korduda, mõnikord isegi pärast lühikest aega.

Lastel probleeme saab mõnikord elimineeritud eemaldades adenoidid. Need näärme-like kudedes, mis asub kõrgel kurgus taga ja üle katuse suus, võib takistada ninaõõnepõletik.