sirprakuline iseloomujoon ja muud hemoglobinopaatiatega ja diabeet: olulist informatsiooni pakkujad

Sirprakk- tunnuse ja muud hemoglobinopaatiad ja Diabetes: Oluline teave Providers

Kui teile tundub, et diabeedihaige Kas hemoglobinopaatiaga

Kui teile tundub, et diabeedihaige Kas hemoglobinopaatiaga; hemoglobinopaatiatega; Teave proovivõtmismeetodid patsiendid hemoglobinopaatiad; Alternatiivkatsetana; Muud tingimused, mis võivad mõjutada A1C Test Results; Juhib tähelepanu meelest;

Hemoglobiini A1C (A1C) test ei pruugi olla usaldusväärsed diagnoosimiseks või jälgimiseks diabeet ja prediabetes inimestel päritud hemoglobiini variante, mida nimetatakse ka hemoglobinopaatiatega. Hemoglobins S ja E on levinud variandid inimeste Aafrika, Vahemere või Kagu-Aasia päritolu. Need variandid häirida teatud A1C testid-nii laboris ja point-of-care testid. Kui A1C katsed on vastuolus veresuhkru katsetulemused, häireid tuleks kaaluda. Usaldusväärne A1C teste, mis ei põhjusta häireid hemoglobiini variandid on kättesaadavad. Rohkem teavet asjakohaste proovivõtmismeetodid kasutada hemoglobiini variandid on saadaval NGSP kell www.ngsp.org. Samuti alternatiivsete teste võidakse vajada inimeste tahes häire, mis mõjutab vere punaliblede või hemoglobiini.

Enamik inimesi, kes on heterosügootsed-, millel on üks variant geeni ja üks standard hemoglobiini geen-eest hemoglobiini variant ei ole sümptomeid ja ei tea, mida nad teevad seda tüüpi hemoglobiini. Tervishoiuteenuse osutaja peab kahtlustan juuresolekul hemoglobinopaatiaga kui

Mustanahalised on suurem risk pärida sirprakuline iseloomujoon, tingimusel, kus inimesed on nii hemoglobiini (HbA) liigina hemoglobiin ja hemoglobiini S (LEU), variant. Mustanahalised on ka oht, millel on hemoglobiini C (HBC), teine ​​variant. Umbes 12 afroameeriklased on sirprakuline iseloomujoon. Umbes 13 protsenti afroameeriklastest vanuses 20 aastat ja vanemad on diabeet. 1 Seetõttu on paljud afroameeriklased on nii diabeet ja sirprakuline iseloomujoon.

Inimesed Kagu-Aasia päritolu on oht, millel on hemoglobiini E (HBE), teise hemoglobiini variant. Levimus diabeet Aasia ameeriklased varieerub alapopulatsioonides. Umbes 9 protsenti Aasia ameeriklased vanuses 20 aastat ja vanemad on diabeet. 1

hemoglobinopaatiatega

A1C tulemus on teistsugune kui oodata; A1C tulemus on suurem kui 15 protsenti; enesekontrolli tulemused veresuhkru jälgimine on madal korrelatsioon A1C tulemusi; patsiendi A1C tulemus on kardinaalselt erinev eelmisest A1C tulemus pärast muutus laboris A1C meetodid

Hemoglobiin koosneb heemi osa molekuli sisaldavad rauda ja globiini-valgu koosneb aminohappe ahelast. Hemoglobiin variante tekkida, kui mutatsioonid globiini geenid põhjustada muutusi aminohapet globiini valku. Sajad variandid on kindlaks tehtud; väike arv variandid on levinud ja on kliiniliselt oluline. Variandid olulised A1C katsetamine on loetletud tabelis 1.

homosügootne, mille tingimuseks näiteks hemoglobiini SS (HBSS), on koopia variant geeni mõlemalt vanemalt ja üldiselt on sirprakuline aneemia .; heterosügootne, mille tingimuseks näiteks hemoglobiini S (LEU), on koopia variant geeni ühelt vanemalt ja on öelnud, et on iseloomujoon või kandjateks ja on tavaliselt asümptomaatiline .; ühend heterosügootse, mille tingimuseks näiteks hemoglobiini SC (HBSC), on pärinud geenid kaks varianti – HbS ühelt vanemalt ja HBC teistest. Need patsiendid võivad olla kergemad sirprakuline sümptomeid.

Need variandid on päritud autosoomne retsessiivne viisil, mis mõjutab inimesi järgmistel viisidel. Inimesed, kes on

Kui tervishoiuteenuse osutaja on kahtlus, et patsient võib olla hemoglobinopaatiaga kandjat staatust saab detekteerida hemoglobiini elektroforeesi Kõrgsurvevedelikkromatograafia (HPLC) või isoelektriline fokusseerimine.

Alternatiivselt võib tervishoiuteenuse osutaja võib kasutada testis, ei ole häirete eest variant. Rohkem teavet antakse theernment tervise teema, info proovivõtmismeetodid Patsiendid hemoglobinopaatiatega.

A1C Test ja diabeet; Võrreldes Testid Diabeet ja prediabetes: Quick Reference Guide

A1C test mõõdab summa glükohemoglobiini veres, mis peegeldab Keskmine veresuhkru tase ületab eelneva 3 kuud. Seda nimetatakse ka hemoglobiini A1C, HbA1c või glycohemoglobin katset A1C test põhineb glükoosi lisamisega hemoglobiiniga üle tüüpiline 120-päevase kasutusajaga punavereliblede.

aneemia; raske verejooks

Kihistu glükosüleeritud valkude on võrdeline glükoosi kontsentratsiooniga veres. Kuid A1C test on kaalutud keskmine, kusjuures glükoosi tase eelmise 30 päeva panustavad suuremal määral testi tulemus kui glükoosisisaldus 90-120 päeva varem. Seega kliiniliselt olulisi muutusi glükoosi saab näha A1C ootamata 120 päeva punaliblede käive.

Kui A1C test kasutatakse diagnoosimiseks, vereproovi tuleb saata laborisse, mis kasutab NGSP sertifitseeritud meetodi analüüsi, et tagada tulemused on standardiseeritud.

Rohkem teavet tervishoiuteenuste osutajate kohta A1C test on esitatud theernment tervise teemadel

Mõju hemoglobinopaatiad kohta A1C Test Results

Laboratories kasutada palju erinevaid testis mõõtmise A1C, kuid mõned neist meetoditest ei saa anda ebatäpseid tulemusi, kui patsient on hemoglobiini variant nt sirprakuline iseloomujoon või kui on kõrgendatud tase HbF. Tervishoiuteenuse osutaja või patsientidel huvitatud saada informatsiooni õigsuse konkreetse A1C meetod patsientidel hemoglobiini variante tuleb kõigepealt välja selgitada, milline meetod oma laboris kasutab.

Mõne proovivõtmismeetodid, A1C testid patsientidel hemoglobinopaatiatega põhjustada ebaõigelt kõrge tulemusi, seega on tegelik keskmine veresuhkru taset eelmise 3 kuu jooksul. Tervishoiuteenuse osutaja võib siis valesti diagnoosida patsienti või ette agressiivsemaks ravi, mille tulemusena suureneb hüpoglükeemia episoodidega. Mõned meetodid teatud hemoglobinopaatiatega võib põhjustada valet madal tulemusi, mis viib alaravi- diabeet.

Tervishoiuteenuse osutaja ei tohiks kasutada A1C test patsientide haigusseisundi nagu HBSS, HbCC või HBSC. Isegi kui testis ei sega nende variant need patsiendid võivad kannatada aneemia, suurenenud punaliblede käive ja vereülekannete vajadus, mis võivad kahjustada A1C markerina pikaajalise glükeemilise kontrolli.

Vt “Muud tingimused, mis võivad mõjutada A1C Test Results” infot muid tingimusi, mis võivad anda vale testi tulemused. Tervishoiuteenuse osutajad peaksid kaaluma alternatiivseid testimist nende patsientide, nagu glükeeritud seerumi valk või glükeeritud albumiini.

Järgnev tabel võtab kokku kannatanute levimus ning tulemuste ühine hemoglobinopaatiatega. Need hemoglobinopaatiatega võib kas valet tõsta või langetada A1C tulemused sõltuvalt variant ja testimismeetodis.

Mustanahalised

Hispanic ameeriklased / Latiinod

Leitud ka Aafrikas, Lõuna-ja Kesk-Ameerikas (eriti Panama), Kariibi mere saartel, Vahemeremaades (nagu Türgi, Kreeka ja Itaalia), India ja Saudi Araabia

Umbes 12 afroameeriklased on sirprakuline iseloomujoon. 2

Umbes 100 Hispanic ameeriklased / Latiinod on sirprakuline iseloomujoon. 2

Sirprakuline aneemia esineb üks iga 500 afroameerika sünni kohta. 2

Sirprakuline aneemia esineb üks kord 36,000 Hispanic / Latino sünni kohta. 2

Teave proovivõtmismeetodid Patsiendid hemoglobinopaatiatega

Mustanahalised

on väga madalad raua, näiteks need, kellel rauavaegusaneemia

neerupuudulikkus; maksahaigus

A1C tulemus on teistsugune kui oodata; A1C tulemus on suurem kui 15 protsenti; enesekontrolli tulemused veresuhkru jälgimine on madal korrelatsioon A1C tulemusi; patsiendi A1C tulemus on kardinaalselt erinev eelmisest A1C tulemus pärast muutus laboris A1C meetodid

Inimesed Lääne-Aafrika päritolu

Alternatiivkatsetana

Aasia ameeriklased, eriti Kagu-Aasia päritolu

Ühine Kambodža, Indoneesia, Laos, Malaisia, Tai ja Vietnam

Samuti nähakse Lõuna-Hiina, India, Filipiinid ja Türgi

Afroameeriklased ja inimesed Lääne-Aafrika päritolu

Leitud ka Ida-India, Vahemere ja Lähis-Idas

NGSP annab tabelis oma koduleheküljel www.ngsp.org kirjeldavad mõju sagedamini Hb variandid ja derivaadid pakkuja glycohemoglobin mõõtmise rohkem kui 20 testi meetodeid. NGSP kodulehel ka kasutatud kirjanduse loetelu kohta informatsiooni kokku võetud tabelis.

Muud tingimused, mis võivad mõjutada A1C Test Results

NGSP on töötanud tootjad ja arenenud referentlaborite võrgustiku kättesaadavuse tagamiseks katsemeetodite ilma kliiniliselt oluliste HBAS või HBAC häireid. Aastal 2011, ühe NGSP veebilehel, vaid umbes 4,2 protsenti laborite meetodeid kasutades hõivasid olulise HBAS või HBAC häireid. Vaata www.ngsp.org uuendusi.

Juhib tähelepanu meelest

Tervishoiuteenuse osutaja võib soovida kaaluda muid meetmeid keskmise veresuhkru taset, nagu fruktosamiin test, nimetatakse ka glükeeritud seerumi valk või glükeeritud albumiini, kus patsiendid, kellel on hemoglobinopaatiatega kus täpne A1C tulemust ei ole võimalik saavutada. Kuid fruktosamiin test näitab keskmist glükoosisisaldust üle palju lühema aja jooksul kui A1C test, tavaliselt umbes 2-3 nädalat. Samuti fruktosamiin test ei ole standardiseeritud ja suhe selle testi tulemustest, et glükoosisisaldus või oht tüsistusi ei ole kindlaks tehtud.

Vale A1C tulemused võivad esineda ka inimeste muid probleeme, mis mõjutavad nende vere või hemoglobiini, sõltumata sellest, millise testi kasutatakse. Näiteks valet madal A1C tulemus võib esineda inimestele

Ebaõigelt tõusnud A1C tulemus võib tekkida inimestel, kes

Muud põhjused vale A1C tulemused hõlmavad

Rohkem teavet saab diabeediga patsientidel umbes hemoglobiini variante ja A1C test theernment tervise teema, inimestele Aafrika, Vahemere või Kagu-Aasia Heritage: Oluline teave Diabeet vereanalüüse.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

Theernment tänab; Charles M. Peterson, Dr., M.B.A., osakonna verehaigused ja ressursse National Heart, Lung, and Blood Institute, suse, Randie R. Little, Ph.D., NGSP, Missouri ülikooli School of Medicine

juuni 2014