sitagliptiin (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia, angioödeem, või teatud nahahaigusi (Stevens-Johnsoni sündroom). Need reaktsioonid võivad olla eluohtlikud ja nõuavad kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, villid, koorimine, või lõtv nahk, palavik või külmavärinad, hingamisraskused või neelamisraskused või mis tahes turse käed, nägu, suu või kõri turse, kui te kasutate seda ravimit.

Pankreatiit (turse ja kõhunäärmepõletik) võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, isutus, palavik, või peapööritus.

See ravim võib põhjustada hüpoglükeemiat (madal veresuhkru tase). Madal veresuhkur võib tekkida ka siis, kui sa edasi lükata või jäta eine või suupiste, kasutada rohkem kui tavaliselt, juua alkoholi, ei saa süüa, sest iiveldus või oksendamine, teatud ravimite või võtta sitagliptiin teist tüüpi diabeedi ravim (nt insuliin, glimepiriidi, metformiini või pioglitasoon). Sümptomid madala veresuhkru tuleb ravida, enne kui nad põhjustada minestavad (teadvusetus). Inimesed tunnevad erinevaid sümptomeid madala veresuhkru taset. On oluline, et te õppida, millised sümptomid siis tavaliselt on nii, saab ravida kiiresti.

Sümptomid madala veresuhkru hulka ärevus, käitumise muutused sarnanevad purjus, nägemishäired, külm higi, segadus, jahe kahvatu nahk, raskusi mõtlemine, unisus, suurenenud isu, kiire pulss, peavalu, et jätkata, iiveldus, närvilisus, õudusunenäod , rahutu uni, värisemine, segane kõne või ebatavaline väsimus või nõrkus.

Kui sümptomid madala veresuhkru esine, kontrollida oma veresuhkru taset. Kui teil on madala veresuhkru, siis sööge glükoosi tablette või geeli, maisisiirup, mett või suhkrut kuubikuteks või juua mahla, mitte-dieet karastusjooke või suhkrut vees lahustunud. Glükagooni on ravim, mida kasutatakse hädaolukorras, kui rasked sümptomid, nagu krambid (tõmblused) või teadvusetus tekkida. Kas glükagooni komplekt saadaval koos süstla ja nõela, ja teame, kuidas seda kasutada. Liikmed oma pere peaks teadma, kuidas kasutada glükagooni.

Hüperglükeemia (kõrge veresuhkur) võib tekkida, kui te ei võta piisavalt või jätke annus ravimit, söövad või ei järgi oma dieedi kava, on palavik või infektsioon, või ei kasuta nii palju kui tavaliselt.

Sümptomid kõrge veresuhkru hulka nägemishäired, unisus, suukuivus, punetav kuiv nahk, puu-like hinge lõhn, suurenenud urineerimine (sagedus ja kogus), isutus, unisus, kõhuvalu, iiveldus või oksendamine, väsimus, rahutu hingamine (kiire ja sügav), teadvusetus (minestanud) või ebatavaline janu.

Kui sümptomid kõrge veresuhkru esine, kontrollida oma veresuhkru taset ja pöörduge arsti juhiseid.

Tegemist võib olla aeg, mil sa pead hädaabi jaoks probleem tingitud Teie diabeeti. Sa pead olema valmis neid hädaolukorras. See on hea mõte kanda meditsiinilise tuvastamise (ID) käevõru või kaela kett üldse korda. Samuti viib ID-kaardi rahakoti või rahakott, mis ütleb, et teil on diabeet nimekirja kõik oma ravimid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid ja töövõimetust liigesevalu. Helistage oma arstile kohe, kui teil on raske liigesevalu selle ravimi kasutamise ajal.