sofosbuvir (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Kasutades seda ravimit koos ribaviriiniga raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Need ravimid võivad samuti põhjustada sünnidefekte, kui isa kasutab seda, kui tema seksuaalse partner rasestub. Kui tekib rasedus, kui te kasutate neid ravimeid, siis rääkige sellest kohe oma arstile.

Veendumaks, et ei ole rase, võib arst paluda teil rasedustesti enne kui hakkate seda ravimit. Sul peab olema negatiivne rasedustest enne kui lubatakse kasutada seda ravimit koos ribaviriiniga. Kaks rasestumisvastast vahendit tuleb kasutada ravi ajal ja 6 kuud pärast ravi lõppu. Sa peaksid testima raseduse igal kuul, kui te kasutate seda ravimit, ja 6 kuud pärast ravi lõppu.

Selle ravimi kasutamine amiodarooni ja teine ​​viirusevastane ravim (nt simeprevir) võib põhjustada bradükardiat. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu rinnus või kõhus, peapööritus, pearinglus või minestamine, hingamisraskused, aeglane või ebakorrapärane südametegevus või ebatavaline väsimus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.