soja (Glycine max) tausta

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Soja on subtroopiline taim, levinud Kagu-Aasias. See liige hernes pere kasvab ühe kuni viie-jalga pikk ja moodustab klastrite 3-5 kaunad, millest igaüks sisaldas 2-4 oad per pod. Soja on olnud toidu klammerdada Aasia riikides vähemalt 5000 aastat ja selle ajal Chou dünastia Hiinas (1134-246 eKr), kääritamisel tehnikad olid avastanud, et lubatud soja vormistatakse kergemini seeditav kujul nagu lihaks, miso, ja tamari sojakaste. Tofu leiutati 2. sajandi Hiina.

Soy toodi Euroopasse 1700. ja USA 1800. Laiaulatuslik soja kasvatamine algas USA II maailmasõja ajal. Praegu Midwesterni USA osariikide toota umbes poole maailma varustamine sojaube.

Võti klassid

Dieet valguallikas

Soja sisaldab valku, isoflavonoididega ja kiudaineid, kõik arvasid, et pakkuda tervisele kasulik. Soja on suurepärane allikas toidu valgu, mis sisaldab kõiki asendamatuid aminohappeid. Soy on ka allikas letsitiin või fosfolipiid. Soy isoflavonoididega ja letsitiin on teaduslikult uuritud arvukaid tervisliku seisundi. Isoflavones nagu genisteiin Usutavasti on östrogeenitaoline toimet organismis, ja selle tulemusena on mõnikord “phytoestrogens.”

Ühine allikad soja isoflavonoididega hulka röstitud soja, roheline soja, sojajahu, lihaks, tofu, tofu jogurt, soja kuuma koera, miso, soja või, soja pähkli või, sojajäätis, sojapiim, soja jogurt, tofu pups®, soja juustu, kohupiima, seitan ja soja nuudlid. Soja jahu leitakse Hispaania vorstitoodete (chorizo, Salchichón, mortadella ja keedetud sink), sõõrikuid ja supp puljongikuubikut. Kuigi töödeldud soja toitude (nt taimetoitlaste burgerid, tofu pups®, Paastuaja õhtusöök ENTREES, kana-free tükid, soja “jäätised” ja energia baarid) on tavaliselt kõrge valgusisaldusega, nad sisaldavad tavaliselt madalam isoflavonoididega.

Soja valk on uuritud ka soodsat südamehaiguste riskitegureid, vähendades menopausi sümptomid, kaalulangus, artriit, ajutegevus ja kasutamise tulemuslikkust. Dieet- soja võib vähendada rinnavähi riski naistel ja meestel eesnäärmevähk, samuti teise vähitüübi. Üldiselt täiendav tõendusmaterjal kasutamiseks Fütoöstrogeenide nagu ravi menopausi, südamehaigused, luuhaiguse, kaalukaotus ja vähk on piiratud. Kasutamine soja valemiga on uuritud kõhulahtisuse imikutel ja on tõhus ja ohutu alternatiivi lehmapiimast valemiga enamikele lastele.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

Sojavalk doseerimine on vastuoluline ja järjepidev kliiniline mõju on olnud puudulik. Ameerika Ühendriikides, 25 milligrammi päevas soja on heaks kiidetud väheneb kolesterooli. Haigestumus rinna- ja eesnäärmevähk on madal Aasias, seega toidu soja tarbimine on uuritud.

Nagu antioksüdanti, 25 grammi sojavalku ühes värina on võtta suu kuni kaheksa nädalat ja 50 grammi soja (kinako) on kasutatud päevas 90 päeva.

kõrge kolesteroolitase

Vähi (ennetamiseks ja raviks), 20-58 grammi sojavalku kuus nädalat kuni kuue kuu jooksul, on võtta suu; samuti 8 untsi sojapiima on võetud ka kolm korda päevas 12 kuu vältel.

Kõhulahtisus (äge) on imikutele ja väikelastele

Suhe südame tervise, 25-50 grammi sojavalku (nt Abalon®) ja soja sisaldavaid toiduaineid (nagu tofu ja jogurt), ja soja toitudes 40-60mg isoflavonoididega on võtnud suu päevas 4-52 nädala jooksul.

Kõrge vererõhk

Suhe sapikivide ennetamiseks, sojavalk on võtta suu kaheks nädalaks.

Kognitiivse funktsiooni, 25,6 grammi või tundmatu annus sojavalk, soja täiendada või sojapiim (sisaldab 60-160mg isoflavonoididega) on võtnud suu päevas 3-12 kuud.

Menopausi sümptomeid (kuumahood)

Allergia (ennetamine toiduallergia)

antioksüdant

Crohni tõbi, soja pärineva valgu on lisatud standard enteraalseks ravi nelja nädala jooksul.

Tsükliline rinnavalu, 17 grammi sojavalku joogina on võetud suu kaudu kaks päevas kolme kuu.

Soole / seedehäirete

Diabeedi, 11,3-111 grammi sojavalku või 0,5-0,8 grammi kilogrammi sojavalk (nt Abalon®) on võtnud suu päevas perioode neli nädalat kuni neli aastat. Samuti kääritatud soja touchi tee on võtta suu kolm kuud, ühekordse annuse 7-10 grammi sojakiudude või ülepäeva 10 grammi soja polüsahhariid on kasutatud ühe doosi kohta; 52 grammi soja laevakere kiu olnud võtta suu päevas nelja nädala jooksul; ja sojavalgu dieet järgiti kaheksa nädalat.

Cancer (ennetamiseks ja raviks)

Lisaseadmete kasutamise tulemuslikkust, 0,4-1,5 grammi kilogrammi sojavalk jagatud on kasutatud üks kuni kolm korda päevas 6-8 nädalat ning rasvavaba sojavalk jook on võtnud suu korda päevas õppustejärgset viis päeva nädalas 12 nädala jooksul.

kognitiivset funktsiooni

Suhe fibromüalgia, raputada 20 grammi sojavalku ja 160 milligrammi soja isoflavone on võtta suu päevas kuue nädala jooksul.

Suhe kõrge vererõhk, 15-66 grammi sojavalku on võtta suu päevas 4-52 nädala; ka 500 milliliitrit sojapiima on võetud kaks korda päevas kolme kuu.

Suhe põletiku tõttu hemodialüüsi, sojavalk on võtta suu kaheksa nädalat.

Suhe rauavaegusaneemia, kaks kapslit shoyu polüsahhariide on võtta suu kaks korda päevas nelja nädala vältel.

Suhe neeruhaigus, järgmised dieedid jälgiti seitsme nädala kuni kuue kuu jooksul: sojapõhises taimsed madala valgusisaldusega dieet; 35% sojavalku ja 30% taimseid proteiine; dieeti sojavalk nagu pool ööpäevasest valgu omastamist.

Kolesterooli, 11,3-140 grammi sojavalgu on võtnud suu päevas 3/52 nädalat.

Sest menopausi sümptom kuumahood, 33,3-134,4 milligrammi soja täiendada, ekstraktida või valk on võtnud suu päevas 12-96 nädalat. Dieet- sojapulbrit (Previna®), mis sisaldas 12 milligrammi sojavalku ja 45 milligrammi isoflavonoididega on võtta suu kaks korda päevas 16 nädala jooksul. Samuti 40-134 milligrammi soja isoflavoonide on võtta suu päevas 6-26 nädala jooksul.

Mitte-kuumahood menopausi sümptomeid, sojavalk, soja täiendada või sojapiima (sisaldab 60-160 milligrammi isoflavonoididega on võetud päevas 3-12 kuud; ka annuses 25 grammi sojavalku on kasutatud kuni 12 kuud.

Metaboolse sündroomi, sojavalk on võtnud suu kaheksa nädala asemel loomset valku.

Suhe motiilsushäiretega, 15 grammi soja polüsahhariid kiu on võtnud suu päevas kuni 18 päeva.

Suhe osteoartriit, 40 grammi sojavalku on võtta suu päevas kolme kuu.

Osteoporoosi 500 milliliitrit sojapiima on võetud päevas 1-2 aastat; samuti 80,4 milligrammi kuni 40 grammi sojavalku on võetud päevas kolme kuu kuni üks aasta.

Suhe premenstruaalse sündroomi (PMS), 30,5 grammi sojavalguisolaadist on võetud päevas seitsme kuu jooksul.

Suhe reumatoidartriit, soja peptiid on võtta suu nelja nädala vältel.

Crohni tõbi

Naha kahjustused, naha kreem, mis sisaldab soja koostisained on nahale 12 nädalat.

Konjunktuuri rinnavalu

Sest seljaaju vigastus, 48 ​​grammi vanillimaitseline soja jook on võtnud suhu.

Kaalulangus, 15 grammi sojavalgu 1000 kilokalorit on võtnud suu päevas kuni 12 nädalat (kui viie toidukorra asendajat, kolm soja laaste või soja toidud); neli tükki beeta-conglycin kommid (0,625 grammi beta -conglycin maiuse kohta) on võtnud suu kaudu kaks korda päevas vähendamine vistseraalse rasva, a Sojapõhised vedelik valem kaks söögikorda päevas oli võtta suu neli nädalat sojapõhises madala kalorsusega dieet on järgnenud kaheksa nädalat; viie toidud valmistatud isoleeritud sojavalk on tarbitud säilitada valgu omastamine vahel 86-96 grammi päevas 30 päeva; 25 milligrammi soja isolaat (sisaldab 59% valku) või soja kontsentraat (sisaldas 59,5% valku) on võetud suhu kaks korda päevas 12 nädala jooksul.

Soja peetakse üldiselt ohutuks süüa imikutele ja vastavalt nii traditsiooniliste teadmiste ja teaduse. Võimaliku ohutusega seotud probleeme, kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja, tuleb konsulteerida valiku kohta imiku piimasegu.

Ägeda kõhulahtisuse imikutele ja väikelastele, soja valem on uuritud kuni 14 päeva; kasutatud marki lisatud Nursoy® ja Isomil®.

Selleks, et vältida toidu allergia imikutel, soja valem on uuritud.

Infantiilne koolikute erinevaid sojapiim valemeid (nt ProSobee®, Soy Enfamil®, Isomil®) on võetud perioodid 48 tundi 28 päeva jooksul.

Suhe rauavaegusaneemia, 16 untsi sojapõhist valemiga on kasutatud ööpäevas 12 nädalat.

diabeet

Kolesterooli taset, lapsed võtsid sojavalk suu nelja nädala vältel.

saavutusvõime

Kaalutõus imikutel, soja valem on võtnud suu üle 6-12 kuu jooksul.

fibromüalgia

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

sapikivid

Südamehaigus

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Soja võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta koos ravimitega, mis suurendavad verejooksu riski. Mõned näited aspiriin, antikoagulante ( “verevedeldajaid”) nagu varfariin (Coumadin®) või hepariini, antitrombotsüütilised ravimid nagu klopidogreel (Plavix®) ja mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen (Motrin®, Advil ®) või naprokseeni (Naprosyn®, Aleve®).

Soja võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad ka madalam veresuhkru tase. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Soja võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, mis mõjutavad vererõhku.

Soja võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena suurendatakse neid ravimeid võib suurenenud sisaldus veres, ja võib põhjustada muutunud mõjud või potentsiaalselt tõsiseid kõrvaltoimeid. Inimesed kasutavad mingeid ravimeid peaks kontrollima pakendi infolehte, ja rääkida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekrile, umbes võimalikke koostoimeid.

Kuna soja sisaldab östrogeeni nagu kemikaalid, mõju teiste ainetega Usutavasti on östrogeeni sarnaseid omadusi võib muuta.

Soy võib ka potentsiaalselt suhelda agendid naha ravimid, mida võetakse luude tervist, ravimid, mida võetakse vähk, kõhulahtisus, kõrge kolesteroolitase, südamehaigused, või kaalulangus, ainetega, mis mõjutavad närvi- või immuunsüsteemi, Alzheimeri aineid, antibiootikume, aromataasi inhibiitorid kaltsitriooli diureetikume (veeväljutajad), hormonaalsed ained, rauasoolad, indometatsiin, putuka- putukatõrjevahendid, progestiinid, selektiivsed östrogeeni retseptori modifikaatoreid (SERMe), mao- ja sooletrakti ained, kilpnäärmehormoonid, tibolooni.

Soja võib suurendada verejooksude ohtu, kui võtta ürtide ja täiendused, mis on arvatavalt suurendada veritsuse riski. Mitu juhtumit esinenud veritsemist kasutamisel Ginkgo biloba ja vähem juhtumeid küüslaugu ja serenoapalm. Paljude teiste ainetega võib teoreetiliselt suurendada veritsuse riski, kuigi see ei ole tõestatud, et enamikel juhtudel.

Soja võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema ürtidega ja toidulisandeid, mis võib ka madalam veresuhkru tase. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Soja võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimestel, kes ürte ja toidulisandeid, mis mõjutavad vererõhku.

Soja võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimtaimed või toidulisandeid abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena tasemete muid maitsetaimi või toidulisandeid võib muuta veres. Samuti võib muuta toime, et teised maitsetaimed või toidulisandeid võib-olla P450 süsteemi.

Kuna soja sisaldab östrogeeni nagu kemikaalid, mõju teiste ainetega Usutavasti on östrogeeni sarnaseid omadusi võib muuta.

Soy võib ka potentsiaalselt suhelda Alzheimeri maitsetaimi ja toidulisandeid, antibakteriaalsed, antioksüdante, avokaado, betasitosterool, must cohosh, hargnenud ahelaga aminohapped, kaltsiumi, diureetikume (suurendada uriini mahu) linaseemned, ženšenn, roheline tee, maitsetaimed ja toidulisandid osteoporoos, maitsetaimi ja toidulisandid naha, ürdid ja toidulisandid vähi, kõhulahtisus, kõrge kolesteroolitase, südamehaigused, või kaalulangus, maitsetaimed ja toidulisandeid, mis mõjutavad närvisüsteemi, seedeelundite või immuunsüsteemile, hormonaalsed maitsetaimi ja toidulisandeid, hormoonasendusravi preparaadid putukate putukatõrjevahendid, raud, isoflavonoididega, letsitiin, lükopeen, magneesiumi, magnoolia koor ekstrakt, mangaani, kaer, fosfor, phytoprogestins, taimsed steroolid, probiootikumid, resveratrooli, merevetikad, seleen, spirulina, kilpnäärme hormoonid, vitamiin C ja D, tsink.

See informatsioon põhineb professionaalsel tasemel monograafia toimetatud ja eelretsenseeritud poolt toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

Abalon®, beeta-konglütsiniinist bioaktiivseid peptiide, Bowman-Birk inhibiitor (BBI), kaltsiumi, konglütsiniinist coumestrol, daidzein, daizuga-cha (jaapani), tume sojakaste, toidu sojavalk, edamame, ekvool Fabaceae, Fibrim®, kalaõli, flavonoide, foolhappe, rikastatud sojapiim, frijol de soja, funktsionaalsed valgud, genistein, genistiin, Glycine max, Glycine max AT, glütsiniinid suurem uba, guarkummi, haba soja, hüdrolüüsitud sojavalk, Hyprovit®, raud, isoflavone isoflavonoididega, isoflavonoidi, Isomil®, kuromame-cha (jaapani), kuromame-cha Gold (jaapani), kuromame-sojapiim juua (jaapani), letsitiin, kaunvilja, lingaane, magneesiumi, margariin, miso, Mull-Soy®, natto, Nursoy ®, Okara, fosfatidüülseriin, fosfor, fiitaat, phytoestrogen, taimset östrogeeni, kaalium, Previna®, ProSobee®, PtdSer, Purina 660, shoyu, shoyu polüsahhariide, soja, sojabohne, soja, soja-põhise toiduga, sojavalk, soja saponiinid, sojakastmes, sojauba, sojauba-odra pasta, sojaõli, soja kontsentraatidest soy Enfamil®, sojakiudusid, sojajahu, soja toit, soja isoflavoonide, sojaisolaadid, sojaletsitiin sojapiimana, soja pähklid, sojaõli, soja fosfaatidüülkoliin kompleks ( ibid 1016), soja fosfatidülinositooli (PI), soja toote, sojavalk, sojavalgu isolaat, sojakaste, S-PtdSer, Supro®, SUPRO 660®, SUPRO 675®, Ta-tou, lihaks, tekstureertud taimse proteiini, tofu, Yuba.

infantiilne koolikute

põletik

Märkus: ipriflavooni, sünteetiline isoflavone, uuriti ühe võimaliku ravimiseks või vältimiseks luuhõrenemise postmenopausaalseks. See monograafia keskendub loomulik soja. Ipriflavooni arutatakse eraldi. Soy isoflavonoididega genisteini ja daidzein, on uuritud nii ravi erinevates tingimustes. See monograafia keskendub sojavalk või toiduained, mis sisaldavad soja valku. Isoflavones arutatakse eraldi. Soy letsitiini töötlemisel saadud sojaoad. See on segu rasvainete eraldatud sojaõli ja ko toidulisandina. Selle keemiline nimetus on fosfatidüülkoliin ja sisaldab komponentide koliini, fosforhappe, glütseriin ja rasvhapped. Sojaletsitiin arutatakse eraldi monograafia. Sojaõli ja soja-tuletatud steroolid täpsemalt ei ole käsitletud.

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida koos Ülitundlikkus soja, mõnel selle osal või liikmed oma taim pere.

Soja võib tegutseda toiduallergeeni sarnane piim, munad, pähklid, kala ja nisu. Sümptomid allergilise reaktsiooni ulatuvad nohu, põletik seedetraktis ootamatu vererõhu langus.

Soy tõenäoliselt kasutamisel ohutud toitumises täiskasvanutel, lastel ja imikutel, kuigi maksimaalne kestus on teadmata. Sojavalk on ohutult kasutada kuni üks aasta. Soy valem on ohutult kasutatud ajalistel imikutel.

Soja võib põhjustada atoopiline ekseem (naha probleeme), astma, halb maitse, verejooks, puhitus, kõhukinnisus, kahju kõhunääre, kõhulahtisus, struuma (laienenud kael tänu suurenenud kilpnäärme suurus), kasvupeetus, väsimus, immuunsüsteemi muutused, südame löögisageduse tõus, unetus, soolepõletiku, kõhulahtisus, menstruaaltsükli muutused, migreen, iiveldus, kõhuvalu ja oksendamine.

Kasutage ettevaatlikult inimestel hormoonsensitiivse vähkide nagu rinna-, munasarja-, või emakavähk või hormoonsensitiivse tingimused nagu endometrioos.

Soja võib suurendada veritsuse riski. Ettevaatlik peab inimesi hüübimishäirete või narkootikumide tarvitamist, mis võivad suurendada verejooksu riski. Annuse kohandamise võib olla vajalik.

Rauapuudusaneemia

Neeruhaigused

Menopausi sümptomeid (mitte kuuma masti)

menstruatsiooni migreen

metaboolne sündroom

Motoorika häired (seedehäired)

Osteoartroos

Füüsiline töö ja heaolu eakatel

Premenstruaalne sündroom (PMS)

reumatoidartriit

naha vananemine

Naha tekitatud kahju päike

Seljaaju vigastuse

Kilpnäärmehäired

tuberkuloosi

Kaalutõus (imikud)

Kaalukaotus

osteoporoos

Kasutab põhineb traditsioon või teooria

Soja võib alandada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab diabeetikutele või madal veresuhkru tase ja narkojoobes, ürdid, või toidulisandeid, mis mõjutavad veresuhkru taset. Veresuhkru tase võib vaja jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteeker ja ravi korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Soja võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest või ürte ja toidulisandeid, mis muudavad vererõhku.

Kuna soja sisaldab östrogeeni nagu kemikaalid, mõju teiste ainetega Usutavasti on östrogeeni sarnaseid omadusi võib muuta.

Soja võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi.

Kasutage ettevaatlikult inimestel, kellel on aneemia, tsüstiline fibroos, või Kilpnäärmehaigusi, magu, soolestik, immuunsüsteemi, või südamehäireid.

Vältida koos Ülitundlikkus soja, mõnel selle osal või liikmed oma taim pere.

Vältida soja on kõrgem kui tarbitakse toidu siis, kui isik on rase või imetavatel on vähk või on oht vähki, või võtab ravimeid.

Soy osana regulaarne toitumine on tavaliselt peetakse ohutuks raseduse ja imetamise ajal, kuigi teadusuuringud on piiratud nendes valdkondades.

Hiljutine uuring näitab, et isoflavonoididega lähevad rinnapiima kaudu saadud emade imikutel. Mitte-inimese uuring, suurtes annustes isoflavonoididega põhjustanud kasvajate ja reproduktiivse muutused järglastele. Vältida suuri annuseid soja või soja isoflavoonide inimestel.

Anderson JW ja Bush HM. Soja valgu mõju seerumi lipoproteiinide: kvaliteedi hindamine ja meta-analüüsi randomiseeritud kontrollitud uuringud. J.Am.Coll.Nutr. 2011,30 (2): 79-91.; Beavers DP, Beavers KM, Miller M, et al. Kokkupuude isoflavone sisaldavad soja tooteid ja endoteeli funktsiooni: Bayesi meta-analüüsi randomiseeritud uuringuid. Nutr.Metab Cardiovasc.Dis. 2012,22 (3): 182-191.; Bruyas-Bertholon V, LACHAUX A, Dubois JP, et al. [Millist ravi imikute koolikute?]. Presse Med. 2012,41 (7-8): e404-E410.; Clement YN, Onakpoya I Hung SK jt. Toime taimedest ja toidulisanditest tunnetusele menopausi: süstemaatiline ülevaade. Maturitas 2011,68 (3): 256-263.; Dong JY, Tong X, Wu ZW, et al. Efekt sojavalgu vererõhule: meta-analüüsi randomiseeritud uuringuid. Br.J.Nutr. 2011,106 (3): 317-326.; Dupont C, Chouraqui JP de, Boissieule D jt. [Dieet- ravi lehmapiima valgu allergia]. Arch.Pediatr. 2011,18 (1): 79-94.; Huang J, Frolichi J ja Ignaszewski AP. Mõju dieedi muutus ja toidulisanditest lipiidide profiili. Can.J.Cardiol. 2011,27 (4): 488-505.; Iacovou M, Ralston RA, Muir J, et al. Dieetravi infantiilne koolikute: süstemaatiline ülevaade. Matern.Child Tervis J. 2012,16 (6): 1319-1331.; Koletzko S, Niggemann B, Arato A, et al. Diagnostika lähenemist ja juhtimine cow’s-piimavalk allergia imikutel ja lastel: ESPGHAN GI komitee praktilisi juhiseid. J.Pediatr.Gastroenterol.Nutr. 2012,55 (2): 221-229.; Leonard SA ja Nowak-WEGRZYN A. toiduvalgus põhjustatud enterokoliidile sündroom: värskenduse looduslugu ja läbivaatamine juhtimine. Ann.Allergy Astma Immunol. 2011,107 (2): 95-101.; Li L, Ying XJ, Sun TT, et al. Ülevaade metoodiliste kvaliteedi süstemaatilist kommentaare maovähi riski ja kaitsvad tegurid. Aasia Pac.J.Cancer Eelmine. 2012,13 (5): 2069-2079.; Liu ZM, Chen YM ja Ho SC. Toime soja tarbimine glükeemilise: meta-analüüsi randomiseeritud uuringuid. Am.J.Clin.Nutr. 2011,93 (5): 1092-1101.; Sherzai A, Heim LT, Boothby C, et al. Stroke, toidu rühmi ja toitumisviisidel: süstemaatiline ülevaade. Nutr.Rev. 2012,70 (8): 423-435.; Yang B, Chen Y, Xu T, et al. Süstemaatiline ülevaade ja meta-analüüsi sojatooted tarbimine patsienti 2. tüüpi diabeet. Aasia Pac.J.Clin.Nutr. 2011,20 (4): 593-602.; Yang G, Shu XO, Chow WH, et al. Soy söömine ja kopsuvähi riski: tõendid Shanghai Naiste Health Study ja meta-analüüsi. Am.J.Epidemiol. 11-15-2012,176 (10): 846-855.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration