sotaloolil (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Veri, uriin, EKG testid on vaja kontrollida soovimatuid tagajärgi.

Võta kohe oma arstile, kui teil on mingeid muutusi oma südamerütmi. Sa võid tunda pearinglust või minestada, või siis võib olla kiire, raskepärane, või ebakorrapärane südametegevus. Veenduge, et teie arst teaks, kui teie või keegi teie pereliikmetest on esinenud südame rütmihäired probleem nagu QT pikenemist.

See ravim võib põhjustada pearinglust. Ärge juhtige autot ega midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub. Seisa aeglaselt, kui te tunnete pearinglust või peapööritust.

Ärge katkestada või lõpetada selle ravimi võtmist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikult. Mõned tingimused võivad halveneda, kui ravi järsu lõpetamise, mis võivad olla ohtlikud.

Sotaloolil võib põhjustada südamepuudulikkust mõnedel patsientidel. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rinnus valu või ebamugavustunne, laienenud kaela veenid, äärmine väsimus, ebaregulaarne hingamine, südame rütmihäired, näo, sõrmed, jalad või sääred või kaalutõusu.

See ravim võib põhjustada muutusi oma veresuhkru taset. Ka see ravim võib varjata märke madal veresuhkru tase, nagu kiire pulss. Pöörduge arsti poole, kui teil on neid probleeme või kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate seda ravimit. Ärge lõpetage ravimi võtmist enne operatsiooni ilma arsti nõusolekuta.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, häälekähedus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.