suitsetamise ja reumatoidartriidi: milline on risk?

Uuringud näitavad, et inimese risk haigestuda reumatoidartriit ei piirdu geneetiline eelsoodumus. Keskkonnariskitegurite ka mängida rolli, kes arendab reumatoidartriit ja suitsetamine on osutunud üks tugevamaid keskkonnariskitegurite.

Mehhanism ei ole hästi teada, kuid teadlased kahtlustavad suitsetamise kuidagi süttib vigane immuunsüsteemi toimimist inimesed, kes on geneetiliselt eelsoodumus reumatoidartriit. Seda riski arvatakse olevat suurem inimeste teatud liiki geneetiliste tegurite mida seostatakse reumatoidartriit.

Bottom line – suitsetamine on peamine riskitegur arendada reumatoidartriit, et on täiesti võimalik ära hoida. Suitsetamine vähendab ka tõhusust kirjutatud ravimid reumatoidartriidi ja võib olla takistuseks tegevustest, mis võivad leevendada sümptomeid reumatoidartriidi, näiteks liikumisvajadust.

Paljud inimesed reumatoidartriidiga ei tea, et suitsetamine muudab nende seisund halvem, nii et nad ei tunne selles põhjust loobuda. Muud tegurid unikaalne reumatoidartriit esitada täiendavaid väljakutseid väljumist. Nendeks on idee, et suitsetamine on häiritud, mis aitab inimestel toime tulla valu reumatoidartriidi ja tundeid isolatsiooni ja toetuse puudumine.

Muidugi, suitsetamine ei ole hea, et keegi ka suurendab riski

Kui teil on reumatoidartriit ja ka suitsu, suitsetamisest võib olla mitmeid eeliseid. Rääkige oma arstiga, strateegiad, mis aitavad teil väljuda ja parandada oma üldist tervist kui ka progressiooni oma reumatoidartriit.

koos

külastada oma arsti