Tagumise membraani irdumine – Teema ülevaade

Klaaskeha tagumise irdumine (PVD) juhtub nii normaalne osa vananemisest. Klaasjate geel kahaneb ja eraldub võrkkestas. PVD tavaliselt juhtub üle aja, ja see on midagi, mida sa ei tunne.

Võib-olla olete kuulnud hiljutine uurimus näitab, et teatud toitainete aitab hilinemise või takistada silmahaigusi ja haigus. Võite ka kuulnud palju nõudeid üle leti (OTC) visionsupplements sisaldavad neid toitaineid – ja nõuded teistele, mida ei ole testitud kliinilistes uuringutes; Mis siis uskuda? Mida saab teha, et kaitsta oma silmade tervist ja nägemise abil nägemise toidulisandeid? Siin on teavet, et aidata teil otsustada; Oluline: Arst on teie esimene …

Selline PVD tavaliselt ei põhjusta mingeid probleeme. Aga kui klaaskeha geel tugevalt seotud võrkkesta, geeli saab tõmmata nii raske võrkkestal-protsessi nimetatakse veojõu-, et see rebib võrkkestas. Rebenemisel seejärel võimaldab vedeliku kogumiseks võrkkesta all ja võib viia võrkkesta irdumine.

Lisaks tavalisele, vanusega seotud muutused klaaskeha geel, PVD võib tuleneda ka silmakahjustuse või põletik või võib juhtuda pärast silmaoperatsioon. Selline PVD võib tekkida ootamatult ja võib põhjustada ka võrkkesta rebend.

Peamised sümptomid PVD on floaters ja valgussähvatusi. Võttes floaters või vilgub ei tähenda alati, et sul tuleb olla võrkkesta irdumine, kuid oluline on öelda oma arstile need sümptomid kohe. Järsk muutus need sümptomid võivad olla ohumärk võrkkesta rebend või irdumine.