teadlased täpselt tegurid, vastupidavus võti malaaria ravim

tagapõhi

Uuringute tulemused

Vaata illustratsioon umbes elutsükli malaariapisikul.

Kahes uued uuringud, rahvusvahelised uurimisrühmad sealhulgas theernment teadlased kirjeldavad, kuidas teatud geneetilise mutatsiooni muuta malaariat tekitav parasiidid vastupidav artemisiniin, peamine ravim haiguse raviks. Uuringu tulemused avaldati 11. detsember 2014, online-küsimus Science.

Tähtsus

Plasmodium falciparum on surmavama viie liigi malaariat tekitav parasiidid nakatavad inimesi. Artemisinin, koos teiste ravimitega, on esimese rea ravi haigust. Viimase kümne aasta jooksul, kasutamine artemisiniinipõhise kombineeritud ravi on aidanud kaasa hinnanguliselt 30 protsenti langust malaaria suremus üle maailma.

Järgmised sammud

Kuid tekkimist ja levikut artemisiniin vastupanu P. falciparum ähvardab selle edu malaaria kontrolli ja kõrvaldamine. Teadlased esimene avastatud artemisiniin vastupanu Kambodža, ja see on nüüd levinud Tais, Vietnamis ja Myanmar ja on hakanud tekkima osades Laos. Hiljuti theernment teadlaste ja kaastöötajate kindlaks geneetilise markeri artemisiniin vastupanu P. falciparum -mutations geeni nimega K13-propeller.

Praeguses uuringus, rahvusvaheliste meeskondade sealhulgas theernment teadlased laboris Rick Fairhurst, Dr., Ph.D., uuritakse, kas K13-propeller mutatsioonid tegelikult põhjustada artemisiniin vastupanu ja kui on, siis mis mehhanismi abil.

viited

Ühes uuringus, teadlased geneetiliselt muundatud P. falciparum kogutud malaaria patsientidel Kambodža, samuti viide parasiidid erinevatest geograafilistest piirkondadest. Kui teadlased eemaldatakse K13-propeller mutatsioonid, parasiidid olid 70-140 korda suurem tõenäosus surra pärast artemisiniin kokkupuudet. Kui nad lisatakse mutatsioone K13 sõukruviga geeni, parasiidid olid kuni 70 korda suurem tõenäosus jääda see ravimi ekspositsiooni. Teatud K13-propeller mutatsioonid antud kõrgem ellujäämise parasiidid hiljuti kogutud Kambodža kui vanemad viide parasiidid, mis viitab sellele, et täiendavad geneetilised tegurid võib kaasa artemisiniinipõhise vastupanu.

Teises uuringus, analüüsisid teadlased enam kui 1000 P. falciparum proove 13 malaaria-endeemiline piirkondades Kagu-Aasias ja Aafrikas, mõned, kuid puuduvad tõendid artemisiniin vastupanu ja teised, kus takistus on väljakujunenud. Kasutades parasiit isolaatide võetud otse malaariat põdevatele patsientidele, leidsid nad, et artemisiniin resistentsus seostati aeglasem progressiooni vere-etapil parasiit arengut ja muutusi teatud rakuvastuse mis võimaldab parasiitide paremini taluda mõju ravimi.

Need uuringud annavad otseseid tõendeid, et K13-propeller mutatsioonid põhjustavad artemisiniin vastupanu ning pakkuda teadmisi molekulaarsel alusel vastupanu. Mõistmise geneetilised tegurid ning mehhanisme ravimresistentsuse tõotab abi uute terrorismivastaseks oht, et artemisiniinipõhise vastupanu tekitab globaalset malaaria kontrolli ja kõrvaldamine.

Uuringu autorid soovitavad globaalse K13 sekveneerimine jõupingutusi, et jälgida leviku artemisiniin vastupanu ja leevendada selle mõju malaaria raviks ja kontrolli programme.

Straimer J, Gnädig NF, Witkowski B, Amaratunga C, Duru V Ramadani AP, Dacheux M, Khim N, Zhang L, Lam S, Gregory PD, Urnov FD, Mercereau-Puijalon O, Benoit-Vical F, Fairhurst RM, Ménard D, Fidock DA. K13-propeller mutatsioonid artemisiniin vastupanu Plasmodium falciparum kliiniliste isolaatide. Teadus DOI: 10,1126 / science.1260867 (2014).

Mok S, Ashley EA Ferreira PE, Zhu L, Lin Z, Yeo T, Chotivanich K, Imwong M, Pukrittayakamee S, Dhorda M, Nguon C, Lim P, Amaratunga C, Suon S, Hien TT, Htut Y, Faiz MA , Onyamboko MA, Mayxay M, Newton PN, Tripura R, Woodrow CJ, Miotto O, Kwiatkowski DP, Nosten F, Day NPJ, Presier PR, valge NJ, Dondorp AM, Fairhurst RM, Bozdech Z. Rahvaarv transcriptomics inimese malaaria parasiidi paljastab mehhanismi artemisiniini resistentsuse. Teadus DOI: 10,1126 / science.1260403 (2014).

Dr Fairhurst laboris