üksildane neeru

Solitary Neer

Mis on üksildane neeru?

Mis on üksildane neeru ?; Mis on neerude ja mida nad teevad ?; Kas inimesed üksildane neeru tuleb jälgida neerukahjustuste ?; Milliseid samme on võimalik inimeste üksildane neeru võtta, et kaitsta oma tervist ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Juhib tähelepanu meelest;

Paljud organisatsioonid toetada patsientide ja meditsiinitöötajate. Vaata kogu nimekirja Neer ja Urologic Disease organisatsioonid. (PDF, 345 KB)

Kui inimesel on vaid üks neer või ühe tööpäeva neeru, seda neeru nimetatakse üksik neerudes. Kolm peamist põhjuste üksildane neerud

Üldiselt inimesed üksildane neeru elada täisväärtuslikku ja tervislikku elu. Kuid mõned inimesed on tõenäolisem, et arendada neeruhaigus.

Millised on neerude ja mida nad teevad?

Neerud on kaks uba-kujuline elundid, iga umbes sama suur rusikas. Need asuvad vahetult allpool rinnakorvi, üks kummalgi pool selgroogu. Iga päev, neerud filtreerivad umbes 120-150 liitrit verd toota umbes 1-2 liitrit uriini, mis koosneb jäätmete ja üleliigse vedeliku. Uriin voolab neerudest põide läbi torude nimetatakse kusejuha. Põis salvestab uriini kuni vabastades seda läbi urineerimine.

sünnidefektid. Inimesed, kellel on neeru agenees sünnivad ainult üks neer. Inimesed sünnivad neeru düsplaasia on nii neerud, aga üks neer ei tööta. Paljud inimesed neeru agenees või neeru düsplaasia ei avastavad, et neil on üksildane neeru, kuni nad on x ray, ultraheli või kirurgilise mitteseotud seisukorras .; kirurgilist eemaldamist neer. Mõned inimesed peavad olema neeru eemaldada vähi raviks või teise haiguse või vigastuse. Kui neerud on kirurgiliselt eemaldatud põhjustatud haigusest või annetuse, nii neeru ja kusejuha eemaldatakse .; neeru annetamise. Üha enam inimesi loovutavad neer siirdatud pereliige või sõber, kelle neerud on läbi kukkunud.

albuminuuriat; vähenenud glomerulaarfiltratsiooni (GFR); kõrge vererõhk

Inimesed, kellel on üksildane neeru tuleb regulaarselt kontrollida järgmise märke neerukahjustuste

Albuminuuria on kõrgel tasemel valgu albumiini uriiniga. Albumiin toimib nagu käsn, juhtides ekstra vedelikku kehast vereringesse, kus ta jääb, kuni eemaldatakse organismist neerude. Kui albumiin imbumist uriin, veri kaotab ta suudab ekstra vedelikku kehast. Kuigi suurenenud albumiini uriiniga ei tohi põhjustada mingeid sümptomeid, see näitab sageli suurenenud tõenäosus neeruhaigus.

Ribatesti albumiiniga. Esinemine albumiini uriiniga võimalik tuvastada mõõtmisvarras katse läbi uriiniproov. Uriiniproovi kogutakse spetsiaalsesse konteinerisse tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole ja saab testida samas kohas või saadetakse laborisse. Mis testribaga, õde või tehniku ​​kohti riba keemiliselt töödeldud paberit, mida nimetatakse mõõtevarras, arvesse isiku uriiniproovi. Pilved õlimõõtevardal muudavad värvi, kui valk esineb uriini.

eGFR 60 või üle on normi piires .; eGFR alla 60 võib viidata neerukahjustuste .; eGFR 15 või alla selle võib viidata neerupuudulikkus.

Albumiin ja kreatiniini mõõtmiseks. Täpsem mõõtmine on tavaliselt vaja kinnitada albuminuuriat. Ühe uriiniproovi või 24-tunnine Uriiniproovide saadetakse laborisse. Mis ühe uriiniproovi, lab meetmeid nii albumiini ja kreatiniini raiskamine toote normaalse lihaste lagunemine. Tulemused on esitatud kui uriinialbumiini-to-kreatiniini suhe. Uriiniproov sisaldab üle 30 mg albumiini iga grammi kreatiniini võib märku probleem. Mis 24-tunnine Uriiniproovide, lab mõõdab ainult summa albumiini kohal. Kuigi mõlemad testid on efektiivsed, ühtse uriiniproov on lihtsam koguda kui 24-tunnine proov ja tavaliselt piisab diagnoosida ja jälgida neeruhaigus.

albuminuuriat; vähenenud glomerulaarfiltratsiooni (GFR); kõrge vererõhk

Vere tõmmatud tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole ja saadetakse laborisse saab testida, et hinnata, kui palju verd neerude filtreerida iga minut, nimetatakse glomerulaarfiltratsiooni kiirus (EGFR). Tulemused katses viitavad järgmine

Vererõhk on jõud, vere surudes vastu veresoonte seinu nagu süda pumpab verd. Veresooned nimetatakse ka arterites. Kõrget vererõhku, mida nimetatakse ka hüpertensioon, on suurenenud kogus sundida vere kohti veresooni, sest see liigub läbi keha. Vererõhk on kirjutatud kaks numbrit eraldatud kaldkriipsuga. Näiteks vererõhu tulemusena 120/80 öeldakse nagu “120 üle 80.” Esimene number nimetatakse süstoolse rõhu ja vastab rõhule kui südametegevus ja surub vere läbi veresoonte. Teine number on nn diastoolse rõhu ja vastab rõhule kui süda puhkab ja veresooned vahel südamelöögid.

Inimese vererõhk peetakse normaalseks, kui see jääb alla 120/80. Prehypertension on süstoolne rõhk 120-139 või diastoolne rõhk 80 kuni 89. Kõrge vererõhk on süstoolne rõhk 140 või enam või diastoolne rõhk 90 või rohkem. 1 Kõrge vererõhk on diagnoositud kui mitu vererõhku testid-sageli korrata mitu külastuste tervishoiuteenuse osutaja kabinetis-show, et vererõhk on püsivalt üle 140/90. Tervishoiuteenuse osutaja mõõta vererõhku koos vererõhuaparaat. Inimesed saavad osta ka vererõhk kätised kohtades nagu kasulikke kauplustes ja apteekides jälgida vererõhku kodus.

Kõrge vererõhk võib kahjustada veresooni neerudes, vähendades nende võimet toimida. Kahjustatud neerud ei pruugi suuta eemaldada soola ja ekstra vedelikku, tõstes vererõhku ja luua ohtlikke vältel.

Kas inimesed üksildane neeru tuleb jälgida neerude kahjustusi?

Inimesed, kellel on üksildane neeru saab kaitsta oma tervist süües täisväärtuslik toit, hoides oma vererõhku asjakohasel tasandil ja ennetada vigastusi töötab neeru.

Inimesed, kellel on üksildane neeru ei pea sööma spetsiaalset dieeti. Kuid inimesed on vähenenud neerufunktsioon võib tekkida vajadus teha muudatusi oma dieeti, et aeglustada neeruhaigus. Rohkem infot soovitatud dieedi muutus on esitatud theernment tervise teemadel, Toitumine Early Kroonilise neeruhaiguse raviks täiskasvanutel ja Toitumine Täpsem Kroonilise neeruhaiguse täiskasvanutel ja National neeruhaiguse Education Program kodulehel. Inimesed peaksid rääkima oma tervishoiuteenuse osutaja kohta, mida toitumine on õige nende jaoks.

Inimesed saavad kontrollida oma vererõhku, mitte suitsetada, süüa tervislikku toitumist ja võttes teatud ravimeid. Ravimid, mis alandavad vererõhku saab ka oluliselt aeglustada neeruhaigus. Kahte tüüpi vererõhku alandavate ravimitega, angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorite ja angiotensiini retseptori blokaatorid (ARB), on osutunud tõhusaks aeglustades neeruhaigus. Paljud inimesed nõuavad kahte või enamat ravimit kontrollida oma vererõhku. Lisaks AKE inhibiitorit või ARB, diureetikum-ravimeid, mis aitab neerude vedeliku eemaldamiseks verest-võib ette näha. Beeta-blokaatorid, kaltsiumikanali blokaatorid, ja muud vererõhuravimid võib vaja minna ka.

Inimestele üksildane neeru kaotus ülejäänud töötab neeru tulemusi vajadus dialüüsi või neerusiirdamist. Inimesed peaksid veenduma oma tervishoiuteenuse osutajate tean, et nad on üksildane neeru vältida kahju ravimeid või raviprotseduure. Inimesed, kes osalevad teatud sport võib olla rohkem võib kahjustada neerud; See risk on eriti murettekitav lastega, kui nad on tõenäolisem, et sporti. American Academy of Pediatrics soovitab individuaalse hindamise kontakti, kokkupõrke ja piiratud kontakti sport. Kaitsevarustus võib vähendada vigastuste riski ülejäänud neeru piisavalt, et võimaldada osalemist kõige spordi-, tingimusel, et sellised seadmed on endiselt aset aktiivsus. Tervishoiuteenuse osutaja, vanemate ja patsiendid peaksid kaaluma riskide tahes tegevust ja otsustab, kas kasu kaalub neid riske.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

Milliseid samme on võimalik inimeste üksildane neeru võtta, et kaitsta oma tervist?

Söömine, Dieet ja Toitumine

Theernment tänab; Akinlolu Ojo, Dr., Ph.D., University of Michigan

september 2013

Juhib tähelepanu meelest