Valgusravi atoopiline dermatiit

Valgusravi on juhendatud kasutamine ultraviolett (UV) raviks nahahaigusi, sealhulgas atoopiline dermatiit. Ultraviolett B (UVB), ultraviolettkiirguse (UVA), või nende kombinatsioon UVB ja UVA võib kasutada ravi ajal.

Nagu nahka taastub ravi tuleb tihti kontrollida (vähemalt üks kord või kaks korda aastas) märke naha kahjustusi või nahavähki.

Valgusravi võib kasutada kerge, mõõduka või raskekujulise atoopiline dermatiit täiskasvanutel. Seda kasutatakse ainult tõsised sümptomid lastel.

Valgusravi ultraviolett (UV) võib olla tõhus ravi raske atoopilise dermatiidi. Kombineeritud UVA ja UVB valgus on kasulikum mõju kui UVA või UVB valgus üksinda.

NAHAVÄHK ja vähk. UV valgus võib põhjustada nahavähki. Meeste genitaalidel on ülimalt tundlik vähk -causing UV ravi; Naha kahjustused. UV valgus võib põhjustada päikesepõletust ja naha kahjustusi; Kae. Risk kae saab vähendada regulaarne kasutamine päikeseprillid, mis blokeerivad UV valguses kui olete väljas; Muud nahahaigused süveneb.

UV valgus võib aidata ennetada bakteriaalsete infektsioonide, mis on eriliseks probleemiks inimeste atoopiline dermatiit.

Riskid, mis on seotud valgusravi hulka

UVA toodab vähem ja kergemad lühiajalisi kõrvaltoimeid kui võrdseks annuseks UVB valgus.

Ravi on tavaliselt 2 korda nädalas. UVB ravi nõuab vähe aega (alates sekundit minutit). UVA ravi on aeganõudvam (tavaliselt 20 minutit ravikuuri).

Samalaadne ravi, psoraleeni pluss ultraviolettkiirguse ravi (PUVA’ga), ühendab teatud tüüpi ravimid (psoraleeni) ultraviolett A (UVA) kerge ravida atoopiline dermatiit. Psoraleen muudab naha tundlikumad ultraviolettvalguses. See ravi on täiendavaid riske, kuid see muudab UVA valgus efektiivsem.

Täida erikohtlemise vorm (PDF) (Mis on PDF-dokument?), Et aidata teil mõista seda ravi.

Adam Husney, MD – Family Medicin; Amy McMichael, MD – Dermatoloogia

12. märts 2014