Vältida psoriaatilise artriidi Väsimus ja stress

Kui teil on psoriaatilise artriidi ja vajavad uinak saada terve päeva, mõned lihtsad muutused võivad suurendada oma energia ja teha te tunnete end paremini.

2. jääda aktiivseks. Regulaarne kehaline nagu kõndimine või ujumine võib leevendada valu. See aitame teil magada paremini. Aktiivsus võib ka suurendada oma energia päeva jooksul.

3. Otse kofeiin, nikotiin ja alkohol enne magamaminekut. Võib arvata, suitsetamine sigarettide, jõime kuuma teed, või kellel on kokteili lõõgastuda teid. Tõde on, nad teevad seda raskem uinuda või jääda magama.

4. Seadke soli; slee; ajakava. Sinu keha eelistab rutiinne enne magamaminekut. Püüa lüüa koti samal ajal iga öö ja ärgata samal ajal igal hommikul. Häired oma kella või telefon aitab teil püsida graafikus.

5. Ärge sööge 2 kuni 3 tundi enne magamaminekut. Sa ei pruugi olla võimalik triiv maha kui sa seedimisega rohke toiduga. Magu gaasi saab ka hoiab teid ärkvel.

6. Relax enne magamaminekut. Võtke rahustavat, sooja vanni et leevendada oma valu liigestes ja jäikus. Kuula pehme muusikat või raamatut lugeda, et võtta oma meelt off oma igapäevast stressi.

7. Tee oma magamistoas magada ja seks ainult. Eemaldage teler, arvuti, mobiiltelefoni ja muud distractions. Hoidke ruumi pimedas, vaikne ja jahe.

8. Kasutage mugav ja toetav voodipesu. Kui teie madratsi või padjad ei ole mugav, siis ei pruugi jääda magama. Teie valu võib isegi hullemaks. Mõtle saada padjad või osta uus madrats.

9. Joonis välja oma energia süütevõimendid. Leida võimalusi, Elavdada, kui tunnete väsimust päeva jooksul. Kuula optimistlik muusika. Astud sisse päikesepaiste. Võtke lühikese jalutuskäigu paus tööl. Või on hea-for-you suupiste nagu vilju või pähkleid.

10. Järgige oma raviplaani. Võtke ravimeid nii, nagu leevendada põletikku ja valu. See peaks vähendama väsimus. Määra meeldetuletusi telefoni, et sa ei unusta, et võtta neid. Lase oma arsti, kui te tunnete kõrvaltoimeid. Ärge reguleerige annust ega lõpetage neid ise.

Allikad

Alice Gottlieb, MD, PhD, dermatoloog-in-chief, Tuftsi Medical Center.

Sharon Mayo, tervis kasvataja, National Psoriaasi Fond.

National Psoriaasi Fond: “Ei saa magada? Psoriaas, psoriaatiline artriit võib olla süüdi.”