Valu juhtimine Tingimused

Valu juhtimine Trends

Äge: Kirjeldus võtta vastu tingimusel, et kestab tavaliselt lühikese aja jooksul, tavaliselt lühem kui kuus kuud.

Põis on õõnsa elundi alakõhus, mis talletab uriiniga. Kuna põis täitub, lihaseid seinad puhata nii, et see saab laiendada. Kuna põis tühjeneb urineerimisel, lihased lepingu pigistada uriini läbi kusiti; Mitmed erinevad põie probleemid võivad põhjustada valu. Kolm kõige levinumad põhjused põievalu on interstitsiaalne tsüstiit, kuseteede infektsioon, ja põievähk.

Valuvaigisti: Ravimi või ravi, mis leevendab valu.

Kesknärvisüsteemi: aju ja seljaaju.

Krooniline: Kirjeldus seisundi puhul, mis kestab kaua, tavaliselt enam kui kuus kuud.

Facet ühine plokk: protseduur, mis viiakse läbi, et teha kindlaks, kas tahk ühist on allikas valu, või kui vahend valu. Facet liigesed asuvad tagaküljel selg, kus üks selgroolüli kattub veidi teise. Need liigesed suunata ja piirata selg liikumise.

Fibromüalgia: krooniline haigus, mis põhjustab valu ja jäikus kogu kudedes, mis toetavad ja liigutada luid ja liigeseid. Valu ja lokaliseeritud valupunktid tekkida lihastes, eriti need, mis toetavad kaela, selja, õlgade ja puusade. Häire hõlmab valu üle, väsimus, unehäired, ja sageli depressioon.

Immuunsüsteemi: keerukas süsteem, mis tavaliselt kaitseb organismi infektsioonide.

Põletik: reaktsiooniks kudede kahjustuse või haiguse, põletiku iseloomustab turse, punetus, kuumuse ja valu. Mõningatel juhtudel, põletik ei ilmne see krooniline valu.

Närvi plokk: süstimine närvi nüristava aine rühm närve.

Neuropaatilise: Kirjelduse seisund, mis on närvi seotud.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid: Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen kasutatakse valu ja põletiku raviks.

Opiaadid: Narkootilised valuvaigisteid.

Palliatiivne ravi: Nimetatakse ka mugavust ravi, palliatiivne ravi on mõeldud pakkuda leevendust kroonilise või haige inimesi läbi valu vaigistamine ja sümptom juhtimine.

Füüsiline sõltuvus: seisund, mille puhul on võõrutusnähud, kui inimene jääb äkki kasutavad ainet.

Prostaglandiinid: hormoonisarnaste ainete tuntuim esilekutsumiseks emaka kokkutõmbeid. Prostaglandiinid ühtlasi palju muid funktsioone, nagu põletiku kontrollimisele ja verevarustust.

Skleroderma: autoimmuunhaiguse mis on seostatud paksenemine või naha paksenemine ja sidekude.

Stellaatsete ganglion plokk: protseduur valu blokeerides sümpaatilise närvi kett, mis varustab pea, kaela, rindkere ja käed.

Mõistvalt närvi kett: Võrgustiku närvid pikendades selg. Need närvid kontrollida mõned tahtmatud organismi funktsioonidele, nagu avamise ja kitsendades veresooni.

Tolerantsus: See olukord tekib siis, kui esimene annus aine kaotab oma tõhusust aja jooksul.

Väljaastumine: füsioloogilised ja vaimsed maakorralduse, mis tekib pärast inimese lõpetab kasutamine sõltuvust aine. Seal on erineva raskusastmega tühistamise.